Нацбанки України та Польщі випустять спільний набір зі срібних монет «Дружба та братство – найбільше багатство»

Джерело: пресслужба НБУ

Національний банк України та Національний банк Польщі випустять спільний набір із двох срібних пам’ятних монет “Дружба та братство – найбільше багатство”, котрий введуть в обіг до Дня Незалежності України, 24 серпня.

Зауважується, що спільний випуск набору пам’ятних монет є продовженням багаторічної плідної співпраці між центральними банками України та Польщі.

З початку повномасштабного вторгнення польський народ одним із перших підтримав Україну, продемонструвавши гуманізм та щиросердність, солідарність та партнерство. Дякуємо всьому польському народу за неоціненну допомогу, зокрема, за прихисток мільйонів українців, що рятувалися від жахіть війни, – зауважив голова Нацбанку Андрій Пишний.

Унікальний україно-польський набір складається з двох срібних пам’ятних монет, що разом утворюють символічну фігуру у формі серця. Номінал – 10 гривень та 10 злотих. Загальний тираж набору – до 10 тисяч штук (по п’ять тисяч штук для кожної країни).

У пресслужбі зазначили, що половину тиражу монет виготовлено Банкнотно-монетним двором НБУ, іншу половину – Польським монетним двором (Mennica Polska S.A.).

На аверсах монет зображено стрічки в кольорах стягів України та Польщі, які оздоблені гербами обох країн. У нижній частині монет – стилізовані зображення людських фігур, що символізують поточну ситуацію в обох країнах: на українській монеті – війну, її жахи та опір українського народу; на польській – допомогу, підтримку та співчуття.

Тоді як на реверсах монет — символічні постаті українця і поляка, які сидять за одним столом, накритим скатертиною, і діляться хлібом та вином.

При з’єднанні монет, орнамент у нижній частині утворює квітку – символ надії, життя та розвитку.

Дизайн пам’ятних монет створив заслужений художник України Володимир Таран.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Президент США Джо Байден розглядає два варіанти жорстких заходів, аби протистояти просуванню РФ в Україні. Серед них – покарання Китаю за допомогу Росії та дозвіл Україні бити по території РФ американським озброєнням малого радіуса дії.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.