«На війні не можна відступити, треба захищати поранених» – як польські медики допомагають українцям на фронті

Джерело: PolskieRadio

З перших днів повномасштабного вторгнення РФ, польські лікарі прямували на допомогу Україні, рятуючи військових на передовій.

Польський лікар, який працював на лінії фронту, поділився своїм досвідом з журналістами враженнями.

Не можна готуватися до війни. Перший інстинкт — втекти звідти. Але опинившись на передовій, ви не можете відступити. Треба залишатися до кінця і захищати поранених, — зазначив Якуб Щерба, котрий допомагав українським бійцям.

Минулого року ортопед з Люблінця закінчив Сілезький медичний університет у Катовицях. У червні та липні як лікар фонду “W międzyczasie” декілька тижнів перебував на лінії фронту в Україні.

Зауважується, раніше Щерба допомагав українським переселенцям. Та коли більшість повернулися до України, лікар почав шукати інші шляхи допомоги.

Це була моя потреба, я мав це зробити. Інакше це пояснити не можна — це моє внутрішнє прагнення; попри ризик, я почуваюся добре, виконуючи такі завдання, — наголосив він.

Медики, котрі співпрацюють із фондом “W międzyczasie”, допомагають у медичній евакуації вздовж лінії фронту, часто перебуваючи в точках, де точаться важкі бої. Також допомагають і в польових шпиталях.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.