Міжнародні резерви України сягнули понад $41,7 млрд, оновивши історичний рекорд – НБУ

Джерело: пресслужба Національного банку України

Станом на 1 серпня міжнародні резерви України за попередніми даними становили $41 718,6 млрд. Так, за липень вони зросли на 6,9%, вдруге поспіль оновивши рекордний показник за всю історію незалежності.

Раніше максимальний рівень резервів був зафіксований 1 липня – $39 026,5 млрд.

Зауважується, що міжнародні резерви продовжували зростати завдяки стійким та ритмічним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Нацбанком та боргові виплати країни в іноземній валюті.

Загалом упродовж минулого місяця динаміку міжнародних резервів визначала низка факторів.

По-перше, надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу. Загалом, на валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $4 681,3 млн. З цієї суми:

  • $1 657,4 млн – макрофінансова допомога від ЄС;
  • $1 496,3 млн – пільговий кредит під гарантії Уряду Японії через механізм Цільового фонду Світового банку;
  • $1 300,3 млн – грантові кошти через трастовий фонд Світового банку, з них – $1 250,0 млн від Сполучених Штатів;
  • $227,3 млн – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

По-друге, операції Національного банку на валютному ринку України. У липні 2023 року НБУ продав $1 873,4 млн та викупив до резервів – $12,9 млн. Тож чистий продаж валюти минулого місяця становив $1 860,5 млн.

У пресслужбі пояснили, що надходження від міжнародних партнерів і надалі залишалися помітно більшими, ніж обсяги інтервенцій НБУ з продажу валюти, що здійснювалися для покриття різниці між попитом і пропозицією на валютному ринку.

По-третє, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) – у липні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на$ 266,0 млн.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.