Корупція суттєво підриває ефективність російської армії – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники вважають, що корупція є одним із факторів, які суттєво підривають ефективність російської армії.

Фахівці прокоментували статтю російської незалежної газети “Верстка” щодо корупції всередині армії РФ.

Журналісти з’ясували, що російські військовослужбовці та російські командири регулярно дають та вимагають хабарі відповідно.

До прикладу, взятки дають та вимагають за низку “послуг”: відпустка, довідка про фізичні дані, військові звання, водійські права тощо.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україні кількість таких “послуг” зросла ще більше, оскільки з’явились довідки про поранення, нагороди за участь у так званій “СВО”, ухилення від бойових завдань.

Зазначається, що корупція стала надзвичайно прибутковою справою для військових командирів. За даними ЗМІ, за свої “послуги” вони вимагають від 40 000 до 1 000 000 рублів.

Розвідники додали, що корупція вже давно є проблемою всередині ЗС РФ. Зокрема у 1990-х роках журналіста Дмитра Холодова, який займався розслідуванням корупції в армії, було вбито: у його портфель поклали бомбу.

“Цілком ймовірно, що корупція суттєво підриває ефективність російської армії. Є лише далекий шанс, що буде досягнуто значного прогресу у зниженні рівня корупції”, – резюмували фахівці.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.

26 лютого глава уряду Угорщини Віктор Орбан заявив, що він рекомендує парламентаріям проголосувати за вступ Швеції до НАТО, оскільки це зміцнює “безпеку Угорщини”.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.