Російські воєнкори розчаровані помилками військ РФ під час атак на Донеччині – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW зауважили, що російські воєнкори висловлюють розчарування через постійні невдалі атаки російських армійців на Донеччині.

Протягом останніх днів кілька воєнкорів розкритикували військове командування РФ за те, що воно не врахувало “фактор [безпілотників]” під час планування тактичних атак у відповідь на відео, опубліковане 30 січня, на якому українські сили завдають ударів по колоні наступаючої російської техніки та танків. біля Новомихайлівки.

Один з прокремлівських воєнкорів зауважив, що українські мінні поля переривають російські шляхи та стверджував, що російське військове командування має припинити атакувати механізованими колонами через постійні великі втрати техніки.

Він також розкритикував російське командування за те, що воно не врахувало дії українських безпілотників і не оснастило російську бронетехніку системами радіоелектронної боротьби (РЕБ) для протидії українським БпЛА.

Інший російський воєнкор поставив під сумнів те, як російські командири можуть не врахувати українських безпілотників у планах атак та дозволити собі втратити стільки техніки та живої сили, звинувативши російське командування у “повній дурості та некомпетентності”.

Інші російські воєнкори на основі цієї теми почали закликати до продовження внутрішньої підтримки виробництва безпілотників і РЕБ у Росії та стверджувати, що російські джерела не повинні піддаватися цензурі, якщо вони мають конструктивну критику російських командирів.

Російські воєнкори також стверджували, що військам РФ необхідно покращити своє планування та координацію на тактичному та оперативному рівнях, щоб вийти з поточної позиційної війни в Україні.

В ISW, своєю чергою, зауважили, що російські окупаційні війська вже демонстрували змогу адаптуватись до ситуацій на полі бою, однак ця адаптація різниться від підрозділу до підрозділу або командира до командира.

  • Фахівці Інституту вивчення війни зауважили, що від початку січня російські війська почали наступ на ділянці адмінкордону Луганщини та Харківщини і досягли невеликих успіхів.
  • Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що російські армійці збільшили кількість наступальних та штурмових дій.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.