Корупція у КМДА: Кличко повідомив про нові звільнення
Джерело: Віталій Кличко/Telegram
3 квітня мер Києва Віталій Кличко повідомив про чергові звільнення посадовців, котрі фігурували у розслідуванні щодо незаконного заволодіння землею у столиці.
Так, зі своїх посад в КМДА звільнені:
— заступник голови КМДА Петро Оленич
— заступник керівника КП “Київблагоустрій” Олексій Мушта
— заступник директора КП “Спецжитлофонд” Юрій Леонов
— депутат Київради, голова земельної комісії Михайло Терентьєв звільнений з посади директора КП “Інженерний центр”.
Окрім того, фракція партії “УДАР” розпочала процедуру відкликання його з депутатів Київради (оскільки він є підозрюваним у кримінальному провадженні).
Звільнені також посадовці:
— директор комунального підприємства “Київський інститут земельних відносин” Ігор Долинський
— директор КП “Спецжитлофонд” Володимир Шарій
— заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Валентина Святина.
Також Кличко уточнив, що директор комунального підприємства “Фінансова компанія “Житлоінвест” Віктор Погребний, котрий нині перебуває на лікарняному, також буде звільнений.
13 березня Кличко запевнив, що перевірки в різних департаментах тривають. У сфері містобудування столиці та земельних відносин анонсували здійснення реорганізації.
Я дав доручення перевірити документи щодо земельних ділянок, про які йдеться в розслідуванні НАБУ. І до правомірності відведення яких виникають питання. За результатами перевірки там, де є порушення, землевідводи будуть скасовані. Також уже готується пакет рішень, аби унеможливити подібні зловживання у подальшому. Це стосується і процедур, щоб закрити лазівки в законодавстві. Щодо останнього ми підготували звернення до парламенту. Щоб Верховна рада належно врегулювала в законі співвідношення площі земельних ділянок та об’єктів майна, розташованих на них, – повідомив глава міста.
Мер додав, що готуються рішення і щодо реорганізації структурних підрозділів КМДА.
Зауважимо, у лютому НАБУ і САП заявили про викриття злочинної організації, яка незаконно заволоділа землею в Києві вартістю 11,6 млн грн.
Згідно з даними ЦПК, ключові фігуранти справи:
- Ексдепутат Київради Денис Комарницький, якого називають організатором схеми;
- Заступник голови КМДА Петро Оленич;
- Депутати Київради, зокрема, голова комісії з питань земельних відносин Михайло Терентьєв та член комісії Олена Марченко;
- Перший заступник та заступник директора комунальних підприємств;
- Інші учасники схеми.
Затримано сім осіб, перевіряються інші причетні. Загалом про підозру повідомили десятьом особам.
Схема полягала у пошуку перспективних земельних ділянок та реєстрації на підконтрольних осіб права власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало. Надалі до міськради подавали заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів.
- Служба безпеки викрила експосадовців одного із підприємств КМДА, які завдали збитків бюджету Києва на понад 23 млн грн.
- Нацполіція та Служба безпеки України викрили організовану злочинну групу, яку очолив чиновник Київської міської державної адміністрації.
- Правоохоронці повідомили про підозру керівнику одного з департаментів Київської міської державної адміністрації у тому, що він незаконно оформив собі інвалідність.
Служба безпеки запобігла теракту в місті Кам’янське Дніпропетровської області й затримала агентку російських спецслужб, яку ворог планував підірвати разом з вибухівкою в людному місці.
Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький, повідомив, що до 17% хлопців, які виїхали за програмою обмінів студентів, не повернулися вчасно в Україну.
Румунські правоохоронці працювали найманцями в Конго, перебуваючи на службі в Румунії.
Глави МЗС країн НАТО на зустрічі членів Альянсу звинуватили Росію у тому, що вона підриває спроби США досягти припинення війни в Україні.
У Харкові кількість жертв внаслідок атаки російських безпілотників зросла до п’яти.