Корупція в оборонно-промисловій базі Китаю змусили Сі провести чистку в армії: розвідка США

Джерело: Bloomberg

Розвідка США вказує на те, що масштабна військова чистка президента Китаю Сі Цзіньпіна відбулася після того, як з’ясувалося, що корупція підірвала його зусилля з модернізації збройних сил і поставила під сумнів здатність Китаю вести війну.

Офіційні особи США зазначають, що корупція в Ракетних силах Китаю та в усій національній оборонно-промисловій базі є великою.

В оцінках США було наведено кілька прикладів впливу корупції, включаючи ракети, наповнені водою замість палива, і величезні поля ракетних шахт у західному Китаї з кришками, які не функціонують таким чином, щоб забезпечити ефективний запуск ракет.

В розвідці США вважають, що корупція в Народно-визвольній армії Китаю призвела до ерозії впевненості в її загальних можливостях, особливо коли йдеться про Ракетні сили, а також відкинула деякі з головних пріоритетів Сі Цзіньпіна щодо модернізації.

Водночас на думку людей, Сі не був ослаблений розширеною чисткою. Скоріше, за їх словами, його крок до усунення високопоставлених осіб свідчить про те, що його влада над Комуністичною партією залишається міцною та що він серйозно налаштований на покращення дисципліни, усунення корупції та, зрештою, на довгострокову підготовку китайської армії до бойових дій.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.