Тайвань повідомляє про збільшення військової активності Китаю з наближенням виборів
Джерело: Reuters
Тайвань в суботу, 23 грудня, повідомив про збільшення активності китайських військових літаків та військових кораблів навколо острова, включаючи літаки, які перетинають серединну лінію Тайванської протоки, оскільки Китай продовжує військові дії за три тижні до голосування в Тайвані.
Демократично керований Тайвань, який Китай вважає своєю територією, протягом чотирьох років скаржився на регулярне китайське військове патрулювання та навчання поблизу острова.
В Тайвані 13 січня триває передвиборча кампанія до президентських і парламентських виборів. Відносини з Китаєм є головним предметом суперечок.
Міністерство оборони Тайваню повідомило, що з 13:30 у суботу вони виявили винищувачі J-10, J-11 і J-16, а також літаки раннього попередження, які діяли в повітряному просторі на північ, посередині та південний захід від Тайваню.
За словами міністерства, десять літаків перетнули середню лінію Тайванської протоки або райони поблизу, працюючи з китайськими військовими кораблями для проведення “спільного патрулювання бойової готовності”.
Середня лінія колись служила неофіційним бар’єром між двома сторонами, але тепер китайські літаки регулярно пролітають над нею.
Тайвань направив власні сили для моніторингу, повідомили в міністерстві.
- 19 листопада Тайвань повідомив про відновлення китайської військової активності навколо острова. Дев’ять літаків перетнули чутливу середню лінію Тайванської протоки, а військові кораблі здійснювали “патрулювання у бойовій готовності”.
- 29 серпня Міністерство оборони Тайваню попередило про можливе “різке зростання” військової напруженості після повідомлення про відновлення військової активності Китаю, включаючи винищувачі, які перетинають умовну середню лінію Тайванської протоки.
- 19 серпня США закликали Китай припинити тиск на Тайвань після того, як Пекін розпочав військові навчання.
- Міністр оборони Тайваню Чіу Куо Чен заявив, що хоче придбати у США новітні ракетні системи NASAMS.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.