Тайвань попереджає про зростання військової напруженості через активність китайських літаків

Джерело: Reuters

29 серпня Міністерство оборони Тайваню попередило про можливе “різке зростання” військової напруженості після повідомлення про відновлення військової активності Китаю, включаючи винищувачі, які перетинають умовну середню лінію Тайванської протоки.

Острів Тайвань, який Китай вважає своєю територією, протягом трьох років скаржився на посилення військового тиску з боку Пекіна, здебільшого у формі повітряних сил КНР.

Міністерство повідомило, що вранці 29 серпня було зафіксовано 12 китайських військових літаків у зоні розпізнавання протиповітряної оборони, з яких сім перетнули середню лінію — шість винищувачів J-10 і один безпілотник.

Окрім цього, п’ять китайських кораблів також здійснили “патрулювання бойової готовності”, повідомило Міністерство, не вказуючи місцезнаходження.

Умовна середня лінія роками служила неофіційним бар’єром між двома сторонами, поки китайська авіація не почала регулярно перетинати її рік тому.

Збереження мирного та стабільного статус-кво в Тайванській протоці має вирішальне значення для безпеки та процвітання Індо-Тихоокеанського регіону, і всі сторони, включаючи Пекін, несуть спільну відповідальність за його підтримку, пояснили у Міністерстві.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.