США планують викупити у Тайваню сотні списаних ЗРК «Hawk» для України, — Taiwan News

Джерело: Taiwan News

США планують викупити списані ракети у Тайваню і нададуть їх Україні в рамках пакета військової допомоги.

Газета China Times у п’ятницю, 14 липня, цитувала неназване джерело, яке повідомило, що ракети Phase III MIM-23 Hawk, зняті з експлуатації в червні, будуть продані США.

Було вирішено, що після закупівлі США ракети будуть відправлені українській армії для боротьби з російськими окупантами.

Іспанія також почала надсилати Україні ракети Hawk у жовтні 2022 року.

За даними військово-повітряних сил Тайваню, ракети Hawk використовувалися в 41 бойовому навчанні з 1965 по 2017 роки, успішно вражаючи цілі трохи більше ніж у 90% випадків. Вироблена в США зброя призначена для знищення літаків противника та перехоплення ракет і використовується багатьма іншими країнами, включаючи Сінгапур і Японію.

Тайвань замінить списану зброю ракетою Sky Bow III (TK-3) місцевої розробки.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 7 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

На Таврійському напрямку російські армійці, після перерви, поновили застосування штурмовиків Су-25 та вертольотів Ка-52.