Тайвань хоче придбати ракетний комплекс NASAMS у США
Джерело: Reuters
У вівторок, 18 липня, міністр оборони Тайваню Чіу Куо Чен заявив, що хоче придбати у Сполучених Штатів передові ракетні системи NASAMS, щоб оновити свої можливості протиповітряної оборони, побачивши, наскільки добре вони працюють в Україні.
NASAMS були надані Сполученими Штатами для використання в Україні і американські офіційні особи заявили, що вони мали 100% успіху у перехопленні російських ракет.
Відповідаючи на питання про те, що Тайвань планує купити NASAMS, міністр оборони Чіу Куо Чен сказав, що “безумовно” була пропозиція придбати їх.
“Ця робота повинна проводитися відповідно до обставини противника”, – сказав він. “Ми побачили з російсько-української війни, що ця зброя безперечно має хороші характеристики”.
Однак Тайвань не отримав жодного офіційного повідомлення від США про те, що вони продадуть NASAMS, сказав Чіу.
За законом США зобов’язані забезпечити Тайвань засобами для самооборони, попри відсутність офіційних дипломатичних відносин. Китай засуджує такі продажі зброї.
- 13 липня міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що Україна отримає від міжнародних партнерів понад 1,5 млрд євро військової допомоги.
- США планують викупити списані ракети у Тайваню і нададуть їх Україні в рамках пакета військової допомоги.
- На саміті НАТО обговорення Китаю і Тайваню поступається проблемам України – CNN.
За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.
4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.
Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.
У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.
Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.