​​Корупція в «Укрзалізниці» на 17 млн: справу скерували до суду

Джерело: САП

27 листопада прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт за обвинуваченням чотирьох осіб у заволодінні коштами АТ “Укрзалізниця”.

Раніше правоохоронці викрили організовану злочинну групу, котра упродовж 2021–2022 років заволоділа грошовими коштами АТ “Укрзалізниця”.

Так, у 2021 році колишній директор виробничого структурного підрозділу “Черкаський колійний ремонтно-механічний завод” філії “ЦРЕКМ” АТ “Укрзалізниця” з метою протиправного збагачення утворив організовану групу, до якої увійшли чинні співробітники заводу, у тому числі два керівники.

Організована група забезпечувала укладення заводом договорів про ремонт колійних машин із контрольованими суб’єктами, які не мали на меті здійснювати реальну підприємницьку діяльність. Такий ремонт фактично не проводився, а члени злочинної групи підробляли документи про начебто його виконання.

Як наслідок, “Укрзалізниця” зазнала збитків на понад 17 млн гривень – саме стільки коштів перерахували суб’єктам господарювання за нібито виконані роботи.

Росія посилює тиск на Білорусь, намагаючись використати її територію для розширення війни проти України та можливих операцій проти країн НАТО. Тим часом, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко намагається зберегти дистанцію від прямої участі у війні та покращити відносини із Заходом.

З 1 липня в 12 прикордонних населених пунктах Чернігівщини впровадять обовʼязкову евакуацію. Роблять це на запит військових.

Netflix замовив серіальну адаптацію популярного романтичного роману “І зійде крига” (Icebreaker) письменниці Ганни Ґрейс. Проєкт стане черговою екранізацією книжкового бестселера для стримінгового сервісу.

Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що агентство проводитиме інспекції в Ірані в межах попередньої мирної домовленості між Тегераном і Вашингтоном. Водночас Іран наполягає, що питання доступу до пошкоджених ядерних об’єктів вирішуватиметься лише у фінальній угоді зі США.

Росія обговорює можливість імпорту близько 50 тис. тонн бензину з Казахстану для подолання внутрішнього дефіциту пального, котрий виник через зупинки нафтопереробних заводів після атак українських дронів та позапланових ремонтів.