Кошти на оборону: правки «Євросолідарності» до проєкту держбюджету

Джерело: пресслужба “Євросолідарність”

Народна депутатка Ніна Южаніна розповіла про правки до проєкту Державного бюджету-2025, які внесли депутати “Європейської Солідарності”.

Загалом фракція подала 114 пропозицій, які забезпечать додаткові потреби фінансування на 258,9 млрд грн, серед них:

  • 236,5 млрд грн – для Міністерства оборони України на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання;
  • 20,8 млрд грн для військових частин ЗСУ та інших військових формувань;
  • 1,6 млрд грн – відновлення на рівні поточного року видатків за програмою “Нова українська школа”.

Кошти пропонують використати з різних джерел, зокрема 65,6 млрд грн – від додаткових податкових надходжень, в тому числі шляхом:

  • збільшення до 50% ставки податку на дохід організаторів азартних ігор, операторів лотерей та виграшів гравців (30 млрд грн);
  • збільшення ставок акцизного податку на тютюнові вироби (21,6 млрд грн);
  • перегляд ставок рентної плати за видобуток природного газу (відповідно до ринкової кон’юнктури) та врегулювання оподаткування нових свердловин (14 млрд грн);
  • 99,6 млрд грн від скорочення видатків за програмами органів влади, в тому числі на будівництво доріг (42,2 млрд грн), оплату праці органів влади (10,1 млрд грн – приведення до рівня 2024 року).

Також 93,7 млрд грн від “військового” ПДФО пропонують перерозподілити на користь Міноборони – 70%, та безпосередньо військових частин – 30% (замість 45% на Мінстратегпром, 45% на ДССЗЗІ та 10% – на в/ч).

З 1 червня по 31 серпня 2024 року через війну Росії в Україні загинули щонайменше 589 цивільних, ще 2685 було поранено, згідно зі звітом Управління верховного комісара з прав людини ООН.

Сьогодні, 2 жовтня, в тимчасово окупованому Бердянську вибухнув автомобіль, в якому перебував суддя Віталій Ломейко. 

Американська компанія AeroVironment підписала угоду про виробництво безпілотників Switchblade 600 в Україні. Українська компанія-партнер не розкривається з міркувань безпеки.

Росія викрала з України понад 20 тисяч дітей, а ризик депортації ще 1,5 мільйона дітей, які залишаються на окупованих територіях, залишається високим.

Німеччина передасть Україні шість великих електрогенераторів для підтримки лікарень та водоканалів.