Космічний телескоп Хаббл виявив невідомі тіні на кільцях Сатурна

Джерело: CNN

Космічний телескоп Хаббл зробив зображення таємничих примарних тіней на кільцях Сатурна — останнє спостереження так званих “спиць”, які продовжують спантеличувати вчених.

За даними космічного агентства, комбінована фотографія, опублікована минулого тижня NASA, була зроблена телескопом Хаббл 22 жовтня, коли Сатурн перебував на відстані приблизно 1,37 мільярда кілометрів від космічної обсерваторії, яка вже понад 30 років обертається навколо Землі всього у сотнях км над поверхнею.

Астрономи давно знають про незрозумілі спиці на кільцях Сатурна, які виглядають як привиди, що ковзають по кільцях, і їх можна помітити в різних місцях залежно від того, де планета знаходиться у своєму орбітальному циклі.

Згодом спостереження виявили, що кількість і зовнішній вигляд спиць може змінюватися залежно від сезонного циклу Сатурна. Подібно до Землі, планета має вісь із нахилом, який викликає сезонні зміни, хоча, за даними NASA, кожен сезон на Сатурні триває близько семи років.

Хаббл спостерігатиме за незрозумілим явищем на піку активності, оскільки дослідники прагнуть розгадати його таємниці.

“Ми прямуємо до рівнодення Сатурна, коли ми очікуємо максимальної активності спиць, з більшою частотою і темнішими спицями, які з’являться протягом наступних кількох років”, – сказала Емі Саймон, науковиця програми Hubble Outer Planet Atmospheres Legacy (OPAL).

Очікується, що осіннє рівнодення Сатурна відбудеться 6 травня 2025 року.

Космічний корабель NASA “Вояджер-2” зафіксував перші докази наявності спиць у 1980-х роках. А місія Cassini, спеціальний зонд Сатурна, проводив спостереження за феноменом спиці під час його сезонного піка наприкінці 2000-х років.

Нещодавні спостереження Хаббл були зроблені на початку цього року в межах нового поштовху для визначення причини появи спиць.

Спиці можуть здаватися маленькими на зображеннях, але насправді вони можуть бути більшими за Землю за шириною та діаметром.

Вчені продовжуватимуть вивчати таємничі спиці Сатурна до рівнодення 2025 року, щоб нарешті розкрити пояснення цих явищ.

Раніше NASA повідомляло, що спиці можуть утворюватись через магнітне поле планети.

“Магнітні поля планет взаємодіють із сонячним вітром, створюючи електрично заряджене середовище. На Землі, коли ці заряджені частинки потрапляють в атмосферу, це видно в північній півкулі як полярне сяйво або північне сяйво”, – зазначили в агентстві.

Астрономи підозрюють, що крихітні частинки можуть заряджатися внаслідок цієї діяльності, змушуючи їх на короткий час підійматися вище навколишнього матеріалу та створювати очевидну опуклість.

Дослідники сподіваються, що дані Хаббл підтвердять або спростують цю теорію раз і назавжди.

В Україні запрацювала освітньо-інформаційна платформа для жителів тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Протягом минулої доби, 9 травня, внаслідок російських атак загинули два цивільних жителі Донеччини, ще двоє зазнали поранень.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин прокоментував участь своїх військових у війні РФ проти України, наголосивши, що це “виправданий” крок для захисту “братської нації”.

РФ закриває на два дні повітряний простір над ракетним полігоном Капустин Яр. Ймовірно, це роблять для запуску балістичних ракет.

Протягом 9 травня в Сумській області внаслідок російських ударів загинуло троє людей, ще четверо — поранені.