Кожен п’ятий мігруючий вид у світі перебуває під загрозою зникнення – ООН
Джерело: ООН
ООН оприлюднила перший у своєму роді звіт “Стан мігруючих видів у світі”, згідно з яким, 22% або кожен п’ятий мігруючий вид у світі перебуває під загрозою вимирання.
Серед іншого у документі йдеться, що приблизно 97% мігруючих видів риб знаходяться під загрозою зникнення. У звіті також наголошується, що ризик вимирання зростає для всіх мігруючих видів, у тому числі і для тих, які не включено до списку, проте перебувають під загрозою.
Зазначається, що у межах підготовки звіту досліджено стан 1189 видів тварин, внесених до переліку тих, що знаходяться під загрозою зникнення та охороняються Конвенцією ООН про мігруючі види (CMS). Але до нього також включили дані про 3000 мігруючих видів, які не включено до списку захисту.
За останні 30 років 70 видів мігруючих тварин, внесених до CMS, включаючи степового орла, стерв’ятника та дикого верблюда, опинилися під загрозою зникнення. Для порівняння, стан всього 14 видів зі списку за цей час покращав.
Примітно, що майже всі види риб зі списку CMS, включаючи мігруючих акул, скатів та осетрових, знаходяться під високим ризиком зникнення, а їх популяції скоротилися на 90% з 1970-х років. При цьому найбільшу загрозу для всіх видів тварин несе діяльність людини.
Зокрема серед основних загроз – полювання, вилов риби, вилов нецільових тварин, а також скорочення та фрагментація довкілля через запровадження сільського господарства, розширення транспортної та енергетичної інфраструктури.
За словами вчених, щорічно мільярди тварин здійснюють міграції сушею, океанами та небом, долаючи тисячі кілометрів для харчування та розмноження. Вони відіграють основну роль у підтримці світових екосистем та приносять життєво важливі вигоди, запилюючи рослини, переносячи ключові поживні речовини, полюючи на шкідників та допомагаючи вловлювати вуглець.
- Протягом останніх десятиліть популяція вовків у Італії, яка постійно зростає, почала наближатися до міських районів, частково приваблена смачною здобиччю, такою як щури і миші. Однак результати нового дослідження свідчать, що отрута, якою труять гризунів, загрожує життю хижаків.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.