Країни Балтії та Польща хочуть отримати кошти ЄС для зміцнення кордону з РФ

Джерело: Euronews

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.

Три країни Балтії, які є членами НАТО, спочатку оголосили про план “Балтійської лінії оборони” в січні. Потім у травні Польща оголосила про подібний проєкт під назвою “Східний щит” з метою зміцнення своїх кордонів з російським ексклавом Калінінградом і Білоруссю.

“Потреба в (Балтійській) лінії оборони зумовлена ​​ситуацією з безпекою та підтримує нову концепцію передової оборони НАТО”, — сказав у заяві міністр оборони Естонії Ханно Певкур, додавши, що “надзвичайно важливо координувати наші дії з Польщею”.

Міністри оборони чотирьох європейських країн, розташованих на східному фланзі НАТО, зустрілися в південно-східному латвійському місті Даугавпілс у п’ятницю, щоб обговорити фінансування проєкту.

Вони не уточнили, скільки фінансової допомоги вони шукатимуть для з Брюсселя, але відзначили у спільній заяві, що “війна Росії проти України показала, що створення фізичних перешкод на відкритій місцевості без природного захисного прикриття є першорядним навіть у технологічному плані”.

Міністри заявили, що зовнішні загрози на балтійсько-польському кордоні зростають, а нарощування укріплень уздовж кордону з Росією та Білоруссю “залишається пріоритетним завданням, сприяючи нашій обіцянці захищати кожен дюйм території (НАТО)”.

Лінія оборони виключає берегову оборону на Балтійському морі, яка є спільною для чотирьох країн.

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська. 

Станом на 20:00 28 вересня внаслідок авіаційного удару РФ по Сумах вже відомо про десять загиблих та 22 поранених.

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.

Президент Грузії та лідери опозиції висловили свої обурення з приводу реклами, оприлюдненої правлячою партією, яка використала фотографії руйнувань в Україні, нібито стверджуючи, що тільки вона може зберегти мир з Росією.

Згідно з новими польськими освітніми правилами, від 1 вересня українські учні, які знайшли прихисток у Польщі, зобовʼязані вчитись у польській школі.