Країни Балтії та Польща хочуть отримати кошти ЄС для зміцнення кордону з РФ

Джерело: Euronews

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.

Три країни Балтії, які є членами НАТО, спочатку оголосили про план “Балтійської лінії оборони” в січні. Потім у травні Польща оголосила про подібний проєкт під назвою “Східний щит” з метою зміцнення своїх кордонів з російським ексклавом Калінінградом і Білоруссю.

“Потреба в (Балтійській) лінії оборони зумовлена ​​ситуацією з безпекою та підтримує нову концепцію передової оборони НАТО”, — сказав у заяві міністр оборони Естонії Ханно Певкур, додавши, що “надзвичайно важливо координувати наші дії з Польщею”.

Міністри оборони чотирьох європейських країн, розташованих на східному фланзі НАТО, зустрілися в південно-східному латвійському місті Даугавпілс у п’ятницю, щоб обговорити фінансування проєкту.

Вони не уточнили, скільки фінансової допомоги вони шукатимуть для з Брюсселя, але відзначили у спільній заяві, що “війна Росії проти України показала, що створення фізичних перешкод на відкритій місцевості без природного захисного прикриття є першорядним навіть у технологічному плані”.

Міністри заявили, що зовнішні загрози на балтійсько-польському кордоні зростають, а нарощування укріплень уздовж кордону з Росією та Білоруссю “залишається пріоритетним завданням, сприяючи нашій обіцянці захищати кожен дюйм території (НАТО)”.

Лінія оборони виключає берегову оборону на Балтійському морі, яка є спільною для чотирьох країн.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.