Країни Балтії «вкрай незадоволені», що їх не запросили на саміт щодо України – Sky News

Джерело: Sky News

Країни Балтії “вкрай незадоволені” тим, що Велика Британія не запросила їхніх лідерів взяти участь у саміті щодо України.

Дипломатичне джерело видання попередило, що в Москві з цікавістю помітять, що Латвія, Литва та Естонія не були учасниками саміту.

“Росія і наша громадськість чітко оцінять, що нас здали США, а також Великобританія і Франція”, – сказав співрозмовник Sky News.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер має прийняти у неділю лідерів понад десятка європейських країн на саміті у Великій Британії, щоб обговорити російську війну в Україні та ширшу європейську безпеку. Президент України Володимир Зеленський також має бути присутнім на саміті.

Джерело підтвердило, що Стармер матиме телефонну розмову з лідерами країн Балтії, але зазначило, що це погана заміна неучасті в саміті.

“Ми дійсно дуже незадоволені відмовою запросити балтійських лідерів”, – сказало джерело.

Sky News зауважує, що серед країн НАТО Литва, Латвія та Естонія витрачають найбільше на оборону у відсотках від ВВП. Вони також є одними з найбільших прихильників України — надають зброю і фінансування. Крім того, країни Балтії протягом багатьох років були “найсильнішими голосами в Європі”, які б’ють на сполох щодо загрози, яку становить Росія.

Джерело повідомило, що серед запрошених були лідери Норвегії, Фінляндії, Швеції та Польщі, зазначивши, що Гельсінкі і Варшава публічно виключили можливість надання військ для міжнародних сил безпеки в Україні.

“Країни Балтії мають план… але їх не запросили. Всі три країни Балтії є одними з найбільших прихильників України з погляду відсотка ВВП і наданих можливостей. Всі рішення безпосередньо впливають на нашу безпеку. Як ще один пакт, щоб розділити Європу або вважати нас чимось само собою зрозумілим. Ганебно”, – сказав співрозмовник видання.

  • Президент України Володимир Зеленський прибув до Лондона після того, як напередодні посперечався з президентом США Дональдом Трампом у Білому домі.
  • 2 березня у Лондоні відбудеться саміт європейських лідерів, де обговорюватимуть підтримку України.
  • Низка європейських лідерів висловили підтримку Україні після суперечки президентів США та України – Дональда Трампа та Володимира Зеленського – у Білому домі.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.