Країни Балтії вийдуть зі спільної з Росією та Білоруссю енергомережі
Джерело: The Telegraph
Сьогодні, 16 липня, міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс повідомив, що оператори електромереж Естонії, Латвії та Литви підписали угоду про від’єднання від спільної електромережі Brell радянської епохи з Росією та Білоруссю.
“Ми завжди чітко усвідомлювали, що так само, як ми стали частиною Європейського Союзу та НАТО, ми станемо частиною європейської енергосистеми”, – зазначив Крейвіс.
Трьом балтійським країнам, які входять до мережі Brell, наразі ще доводиться покладатися на російських операторів, щоб контролювати частоти та балансувати мережу.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав Європу припинити весь імпорт російського газу заради “справжнього миру”.
- Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.