Країни Балтії вийдуть зі спільної з Росією та Білоруссю енергомережі
Джерело: The Telegraph
Сьогодні, 16 липня, міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс повідомив, що оператори електромереж Естонії, Латвії та Литви підписали угоду про від’єднання від спільної електромережі Brell радянської епохи з Росією та Білоруссю.
“Ми завжди чітко усвідомлювали, що так само, як ми стали частиною Європейського Союзу та НАТО, ми станемо частиною європейської енергосистеми”, – зазначив Крейвіс.
Трьом балтійським країнам, які входять до мережі Brell, наразі ще доводиться покладатися на російських операторів, щоб контролювати частоти та балансувати мережу.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав Європу припинити весь імпорт російського газу заради “справжнього миру”.
- Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
За оцінками аналітиків, темпи російського просування в Україні стабільно знижуються. За березень 2025 року російські підрозділи просунулися на 143 квадратних кілометри, що є найнижчим показником за останні п’ять місяців.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.