Країни G7 та Паризького клубу узгодили відтермінування виплати боргу Україною
Джерело: пресслужба Мінфін
21 грудня міністр фінансів Сергій Марченко підписав зміни до Меморандуму про взаєморозуміння відносно призупинення виплат за офіційним боргом з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу. Сторони погодили відтермінування виплати держборгу до 2027 року.
Зауважується, що підписання дозволить продовжити до кінця березня 2027 року, що відповідає завершенню EFF програми МВФ, дію Меморандуму про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу, який підписали 14 вересня 2022 року.
Підписантами виступили представники урядів Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.
Марченко висловив вдячність партнерам з країн G7 за розуміння потреб України в умовах повномасштабної війни. Додавши, що досягнення домовленості про перегляд боргових зобов’язань дозволяє знизити навантаження на бюджет до кінця дії програми МВФ та заощадити валютну ліквідність для забезпечення соціальних видатків.
Це добровільне призупинення виплати боргу є частиною пакету міжнародної підтримки на суму 122 млрд доларів США, наданої партнерами України, — зазначив міністр.
У пресслужбі запевнили, що група офіційних кредиторів відзначила роботу українського уряду у виконанні умов програми Механізму розширеного фінансування (EFF) МВФ та впровадженні важливих реформ, зокрема у сфері боргової політики, які стануть основою для економічного відновлення країни.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 12 грудня повідомив, що у третьому кварталі 2023 року ВВП країни зріс на 9,3% проти аналогічного періоду минулого року. Шмигаль зауважив, що попри величезний економічний спад на початку повномасштабної війни, нині економіка України “демонструє позитивні сигнали”.
- У Міжнародному валютному фонді заявили про запуск Фонду розбудови спроможностей для України, який займатиметься потребами реалізації плану щодо розвитку потенціалу України та здійснення реформ.
- У Києві відновив роботу свого постійного представництва Міжнародний валютний фонд (МВФ).
- Станом на 21 вересня загальний обсяг зовнішнього фінансування державного бюджету країни цьогоріч становить 31 мільярд доларів США, з яких 13,1 мільярда доларів макрофінансової допомоги надійшли від Європейського Союзу.
- 21 вересня до державного бюджету України надійшов грант від Сполучених Штатів Америки у розмірі 1,25 млрд доларів через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.