Країни НАТО закликали Іран припинити постачання безпілотників до РФ

Джерело: CNN

Союзники по НАТО висловили “серйозну стурбованість зловмисною діяльністю” Ірану, закликаючи країну припинити постачання безпілотників Росії для використання на війні проти України.

11 липня, у спільному комюніке, країни акцентували, що “підтримка Іраном російської агресивної війни проти України” впливає на євроатлантичну безпеку.

Ми закликаємо Іран припинити військову підтримку Росії, зокрема передачу безпілотних літальних апаратів (БПЛА), які використовувалися для нападу на критично важливу інфраструктуру, що призвело до численних жертв серед цивільного населення, – мовиться у заяві.

Союзники також підтвердили свою “чітку рішучість” стосовно того, що Іран ніколи не розроблятиме ядерну зброю, закликавши країну “виконувати свої юридичні зобов’язання згідно з угодою про гарантії, що вимагається Договором про нерозповсюдження”.

Зауважимо, у червні країни Євросоюзу повідомили про намір продовжити санкції проти Ірану за розробку та будівництво балістичних ракет, термін дії яких має завершитися у жовтні 2023 року.

Нагадаємо, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Іран для постачання Росії дронів-камікадзе використовує не лише повітря, але й море.

Як бачите, трафік теж у Каспійському морі. Махачкала, Астрахань – теж з Ірану саме в ці порти потрапляють вантажі. Вони можуть бути різного характеру, тому що море з’єднує ці дві країни й, не виключено, що й морським шляхом доставляють ці снаряди для вбивства іранського виробництва. Тому співпраця Росії із Тегераном триває, – відзначив Ігнат.

Водночас, за інформацією ЗМІ, Іран таємно постачав Росії мільйони куль і сотні тисяч снарядів, аби РФ могла продовжувати війну проти України. Більш того, згідно з даними джерел, Тегеран планує надати РФ ще більше такої допомоги.

Крім того, експерти Інституту вивчення війни вважають, що Росія намагатиметься продовжувати двосторонню співпрацю з Іраном, щоб отримати більше високоточного озброєння для війни проти України.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

Федеральний суд Швейцарії в одній зі справ про зґвалтування пом’якшив покарання ґвалтівнику, тому що “саме сексуальне насилля тривало не довго – 11 хвилин”.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Співачка Олена Тополя (Alyosha) пояснила, чому життя за кордоном для неї було важчим, ніж в Україні під обстрілами.

Палестинське бойове угруповання ХАМАС заявляє, що на прохання глави РФ Володимира Путіна звільнило двох російських громадян, утримуваних у заручниках на охопленій війною території Сектора Гази.