Кремль наказав своїм медіа порівнювати події в Курській області з Курською битвою – росЗМІ
Джерело: Медуза
Політблок адміністрації президента РФ просить російські державні та лояльні до Кремля ЗМІ “не нагнітати ситуацію” довкола нападу ЗСУ до Курської області РФ.
Російським медіа радять всіляко уникати міркувань про відкриття “нового фронту” і порівнювати те, що відбувається з Курською битвою часів Другої Світової війни.
Окрім того, журналістам не можна говорити про можливе просування українських військ до міста Курчатова, де знаходиться Курська атомна електростанція, щоб авдиторія не мала “почуття ядерної загрози”.
Замість згадок про АЕС ЗМІ мають розповідати про “успіхи російської армії”, яка нібито не дає українським військам просунутися вглиб території Курської області. Журналістам рекомендують наголошувати на атаках ЗСУ нібито на цивільних.
Однак, особливий акцент журналістам рекомендують зробити на зусиллях федеральної влади, безпосередньо Володимира Путіна та російського уряду, які “не кидають нікого в біді”.
Зауважується, що отримали росЗМІ рекомендації лише сьогодні вдень, попри те, що наступ ЗСУ розпочався 6 серпня. Припускають, що у політблоці російського президента не розуміли масштабів того, що відбувається, тому не змогли скласти “методичку” оперативніше.
Додамо, що ввечері 7 серпня у Курській області РФ запровадили режим надзвичайної ситуації, заявив тимчасовий виконувач обов’язків глави регіону Олексій Смірнов. Серед причин рішення він назвав “складну оперативну ситуацію у прикордонних районах” та необхідність “ліквідувати наслідки” заходу ЗСУ до області.
Режим НС у Курській області запровадили через 36 годин після початку наступу ЗСУ на регіон: за даними Міноборони РФ, українська армія зайшла на територію області приблизно о 8 ранку 6 серпня. До вечора 7 серпня Збройні сили України взяли під свій контроль щонайменше 11 населених пунктів під Курськом, а також газовимірювальну станцію “Суджа”, яка забезпечує приблизно половину постачань російського “Газпрому” до Європи.
- Вночі 31 липня українські оборонці вразили військовий об’єкт окупантів на території Росії.
- 7 серпня речник Держдепартаменту США Метью Міллер під час брифінгу пояснив, що Україна заздалегідь не проінформувала США про свій план наступу на територію РФ. Тож американська сторона вважає операцію на ворожій території суверенним рішенням Києва.
- Речник Єврокомісії Петер Стано прокоментував події в Курській області. Посадовець заявив, що, згідно з міжнародним правом, Україна має право захищатися, включно з ударами по агресору на його території.
- У Курській області РФ на тлі наступу Збройних сил України закрили вокзали на станціях Суджа, Коренево та Псел, повідомляє пресслужба Московської залізниці (філія РЗ).
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.
Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.
Пізно ввечері 14 листопада російські війська знову здійснили масовану атаку дронами на Одесу та район. Внаслідок обстрілу є загибла та поранені, пошкоджена цивільна інфраструктура.
Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.
Жителі села Ольгівка Курської області поскаржилися главі РФ Володимиру Путіну на труднощі, що виникли після евакуації, і закликали “завершити цю прокляту війну, яка забрала безліч безневинних життів”.