Кремль, після пропозиції Макрона розширити ядерну парасольку, закликав до діалогу з США
Джерело: Reuters
У Кремлі заявили про необхідність ядерного діалогу зі США, після того, як президент Франції Емманюель Макрон заявив про наміри розширити французьку ядерну парасольку на інші країни Європи, а американський лідер Дональд Трамп закликав відмовитись від ядерної зброї.
“Діалог між Росією та США за контролем над озброєнням потрібен, насамперед щодо стратегічної стабільності”, – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков.
За його словами, у цьому діалозі потрібно взяти до уваги ядерні арсенали Європи, бо це питання стало актуальним після ідеї Макрона розширити французьку ядерну парасольку та його слів про те, що Росія є загрозою для Європи.
У РФ заявили, що слова французького лідера містили погрози та “нотки ядерного шантажу”. У Кремлі додали, що ця заява досить конфронтаційна і що Франція претендує на “ядерне лідерство у Європі”.
США та Росія є найбільшими ядерними державами світу: кожна має понад 5000 ядерних боєголовок. У Китаю їх близько 500, у Франції 290, а у Великої Британії 225.
- Президент Франції Емманюель Макрон прокоментував різкі заяви від російських посадовців на свою адресу після того, як він 5 березня у зверненні до нації назвав Росію загрозою для Європи.
В Ужгороді – пік цвітіння сакур, однієї з головних туристичних родзинок міста. Нині вулиці, площі та сквери, попри пізню весну та примхи природи, вкрилися рожевим квітом, даруючи ужгородцям та гостям міста особливу атмосферу спокою й краси.
Станом на 21 квітня у Балаклійському лісництві в Ізюмському районі рятувальники третю добу намагаються ліквідувати масштабну лісову пожежу.
У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
У Білому домі почали пошук нового очільника Пентагону для заміни Піта Гегсета. Як повідомив американський посадовець на умовах анонімності, рішення пов’язане з черговим скандалом — цього разу через розголошення секретних військових даних.
На тлі стрімкого зростання цін на золото у Шанхай представили перший “банкомат для переробки золота”, що привернуло значний інтерес громадськості, особливо літніх людей, котрі прагнуть заробити на коштовностях, які зберігали роками.