Кремль планує й надалі використовувати бійців ПВК «Вагнер» – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

За даними британських розвідників, Кремль планує і надалі використовувати бійців приватних військових компаній, зокрема найманців ПВК “Вагнер”.

29 вересня російська влада опублікувала кадри зустрічі президента РФ Володимира Путіна з колишнім начальником штабу ПВК “Вагнер” Андрієм Трошевим доручивши йому нагляд за створенням нових “добровольчих бойових підрозділів”.

Розвідники зауважили, що приблизно під час повстання в червні 2023 року Трошев прийняв посаду в офіційних силових структурах РФ і ймовірно, брав участь у заохоченні інших “вагнерівців” підписувати контракти з міноборони РФ.

Саме намагання російського оборонного відомства взяти під контроль “вагнерівців” і було причиною повстання найманців 24 червня 2023 року.  На думку фахівців, імовірно, тепер чимало “вагнерівців” вважають Трошева зрадником.

На зустрічі також був присутній заступник міністра оборони Юнус-Бек Євкуров, який нещодавно був у турне африканськими країнами.

Президентська підтримка Трошева та Євкурова вказує на те, що Росія продовжує використовувати добровольчі підрозділи та приватні військові компанії, а також планує майбутнє ПВК “Вагнер”.

Фахівці резюмували, що РФ готова спиратися на досвід ветеранів, які можуть продемонструвати свою лояльність державі та постійну участь у глобальному Півдні, але, ймовірно, під більшим наглядом з боку Кремля.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.