Кремль планує й надалі використовувати бійців ПВК «Вагнер» – британська розвідка
Джерело: міноборони Великої Британії
За даними британських розвідників, Кремль планує і надалі використовувати бійців приватних військових компаній, зокрема найманців ПВК “Вагнер”.
29 вересня російська влада опублікувала кадри зустрічі президента РФ Володимира Путіна з колишнім начальником штабу ПВК “Вагнер” Андрієм Трошевим доручивши йому нагляд за створенням нових “добровольчих бойових підрозділів”.
Розвідники зауважили, що приблизно під час повстання в червні 2023 року Трошев прийняв посаду в офіційних силових структурах РФ і ймовірно, брав участь у заохоченні інших “вагнерівців” підписувати контракти з міноборони РФ.
Саме намагання російського оборонного відомства взяти під контроль “вагнерівців” і було причиною повстання найманців 24 червня 2023 року. На думку фахівців, імовірно, тепер чимало “вагнерівців” вважають Трошева зрадником.
На зустрічі також був присутній заступник міністра оборони Юнус-Бек Євкуров, який нещодавно був у турне африканськими країнами.
Президентська підтримка Трошева та Євкурова вказує на те, що Росія продовжує використовувати добровольчі підрозділи та приватні військові компанії, а також планує майбутнє ПВК “Вагнер”.
Фахівці резюмували, що РФ готова спиратися на досвід ветеранів, які можуть продемонструвати свою лояльність державі та постійну участь у глобальному Півдні, але, ймовірно, під більшим наглядом з боку Кремля.
- У британській розвідці зауважили, що протягом останніх тижнів сотні росіян, які раніше були частиною ПВК “Вагнер”, почали повертатись на фронт.
- ЗМІ, з посиланням на дані українських військових, повідомляють, що у Бахмуті на Донеччині знову воюють найманці ПВК “Вагнер”.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.