Кремль планує й надалі використовувати бійців ПВК «Вагнер» – британська розвідка
Джерело: міноборони Великої Британії
За даними британських розвідників, Кремль планує і надалі використовувати бійців приватних військових компаній, зокрема найманців ПВК “Вагнер”.
29 вересня російська влада опублікувала кадри зустрічі президента РФ Володимира Путіна з колишнім начальником штабу ПВК “Вагнер” Андрієм Трошевим доручивши йому нагляд за створенням нових “добровольчих бойових підрозділів”.
Розвідники зауважили, що приблизно під час повстання в червні 2023 року Трошев прийняв посаду в офіційних силових структурах РФ і ймовірно, брав участь у заохоченні інших “вагнерівців” підписувати контракти з міноборони РФ.
Саме намагання російського оборонного відомства взяти під контроль “вагнерівців” і було причиною повстання найманців 24 червня 2023 року. На думку фахівців, імовірно, тепер чимало “вагнерівців” вважають Трошева зрадником.
На зустрічі також був присутній заступник міністра оборони Юнус-Бек Євкуров, який нещодавно був у турне африканськими країнами.
Президентська підтримка Трошева та Євкурова вказує на те, що Росія продовжує використовувати добровольчі підрозділи та приватні військові компанії, а також планує майбутнє ПВК “Вагнер”.
Фахівці резюмували, що РФ готова спиратися на досвід ветеранів, які можуть продемонструвати свою лояльність державі та постійну участь у глобальному Півдні, але, ймовірно, під більшим наглядом з боку Кремля.
- У британській розвідці зауважили, що протягом останніх тижнів сотні росіян, які раніше були частиною ПВК “Вагнер”, почали повертатись на фронт.
- ЗМІ, з посиланням на дані українських військових, повідомляють, що у Бахмуті на Донеччині знову воюють найманці ПВК “Вагнер”.
Правоохоронці повідомили про підозру керівнику одного з департаментів Київської міської державної адміністрації у тому, що він незаконно оформив собі інвалідність.
В Міноборони розповіли, як країни допомагають українським військам.
Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.
Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.