Кремль планує й надалі використовувати бійців ПВК «Вагнер» – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

За даними британських розвідників, Кремль планує і надалі використовувати бійців приватних військових компаній, зокрема найманців ПВК “Вагнер”.

29 вересня російська влада опублікувала кадри зустрічі президента РФ Володимира Путіна з колишнім начальником штабу ПВК “Вагнер” Андрієм Трошевим доручивши йому нагляд за створенням нових “добровольчих бойових підрозділів”.

Розвідники зауважили, що приблизно під час повстання в червні 2023 року Трошев прийняв посаду в офіційних силових структурах РФ і ймовірно, брав участь у заохоченні інших “вагнерівців” підписувати контракти з міноборони РФ.

Саме намагання російського оборонного відомства взяти під контроль “вагнерівців” і було причиною повстання найманців 24 червня 2023 року.  На думку фахівців, імовірно, тепер чимало “вагнерівців” вважають Трошева зрадником.

На зустрічі також був присутній заступник міністра оборони Юнус-Бек Євкуров, який нещодавно був у турне африканськими країнами.

Президентська підтримка Трошева та Євкурова вказує на те, що Росія продовжує використовувати добровольчі підрозділи та приватні військові компанії, а також планує майбутнє ПВК “Вагнер”.

Фахівці резюмували, що РФ готова спиратися на досвід ветеранів, які можуть продемонструвати свою лояльність державі та постійну участь у глобальному Півдні, але, ймовірно, під більшим наглядом з боку Кремля.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.