Кремль відклав російсько-арабський саміт через відмову більшості лідерів приїхати до Москв

Джерело: Bloomberg News.

Росія була вимушена відкласти першу російсько-арабську конференцію після того, як лише кілька лідерів погодилися приїхати до Москви, попри місяці підготовки. Зустріч з Лідерами арабських держав (ЛАД) мала стати дипломатичним проривом Кремля у відносинах з арабським світом.

Саміт мав відбутися 15 жовтня у Москві, однак лише кілька керівників держав погодилися взяти участь у заході. Разом з тим, ключові фігури регіону – наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман, президент ОАЕ Мохаммед бін Заєд Аль Нагаян і президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі — не підтвердили приїзд.

Як зазначають у виданні, Кремль розглядав саміт як одну з головних зовнішньополітичних ініціатив року, яка мала продемонструвати Заходу, зокрема президенту США Дональду Трампу, що Росія нібито досі зберігає вплив у арабському світі. Проте брак підтримки змусив Путіна перенести захід на невизначений термін.

Згодом Путін заявив, що сам ініціював перенесення, “аби не заважати мирному процесу”. Водночас на думку аналітиків видання, це вказує на ослаблення російського впливу на Близькому Сході, який поступово переходить під більший вплив США та Китаю.

Зауважимо, що Росія готувала форум із квітня, запросивши 22 арабські держави під гаслом “співпраця заради миру, стабільності та безпеки”. Попри створений сайт і масштабну інформаційну кампанію, саміт так і не зібрав необхідної підтримки. Експерти зазначають, що для Кремля це дипломатичний удар.

  • У Москві посилюється критика Польщі як країни, ворожої до Росії. Державні ЗМІ висвітлюють заяву Славоміра Ценцкевича, голови Бюро національної безпеки Польщі, який в інтерв’ю “Financial Times” заявив, що Польща та Росія перебувають у стані війни.

Після підписання тимчасової угоди між Іраном і США про припинення війни судноплавство через Ормузьку протоку частково відновилося. Водночас сторони продовжують сперечатися щодо контролю над одним із найважливіших морських маршрутів світу, а також через можливе запровадження плати за прохід суден.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

Біля узбережжя східної Лівії знайшли ще 11 тіл мігрантів після того, як минулого тижня перекинувся човен. Загальна кількість знайдених загиблих зросла до 26, ще десятки людей можуть залишатися зниклими в морі.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Минулого тижня з тимчасово окупованих територій врятували 15 українських дітей та підлітків. Кожен із них пройшов через постійний тиск, погрози та страх, але сьогодні це нарешті позаду.