Кремль вважає Мирний саміт України у Швейцарії «марним» без участі РФ
Джерело: Reuters
Речник Кремля Дмитро Пєсков вважає, що проведення Мирного саміту у Швейцарії щодо звершення війни в Україні не матиме результатів, якщо у ньому не братиме участь Росія.
“Без Росії обговорення питань безпеки абсолютно марне”, – сказав Пєсков у коментарі росЗМІ.
Він додав, що саміт без РФ буде “пустою схоластикою без перспективи отримати хоч якийсь вагомий результат”,
РФ раніше вже заявляла, що не бачать сенсу у Саміті миру, який пройде у Швейцарії вже у червні.
Коментуючи участь Китаю у саміті Пєсков заявив, що участь КНР “може прикрасити будь-яку конференцію”, однак “не додасть ефективності цьому конкретному заходу”.
Раніше Росія заявляла, що не бачить сенсу в запланованій Швейцарією конференції для обговорення способів припинення конфлікту в Україні, на яку Москва наразі не запрошена.
Напередодні Швейцарія заявила, що понад 50 країн зареєструвалися для участі в саміті, який має відбутися 15-16 червня поблизу швейцарського міста Люцерн.
Довідка. Глобальний саміт миру – майбутня міжнародна зустріч на рівні лідерів країн, яку готує Україна та Швейцарія для проведення у червні 2024 року в Люцерні. Україна і Швейцарія почали підготовку до саміту на рівні лідерів країн з 16 січня.
- Глава МЗС Дмитро Кулеба припустив, що переговори України з РФ можуть розпочатися після Саміту миру, що має відбутися у Швейцарії 15-16 червня.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 31 жовтня. З початку доби відбулося 150 бойових зіткнень.
Екологічна прокуратура Львівщини розпочала розслідування за фактом незаконного полювання на зубрів, занесених до Червоної книги України. На території Зубрицького лісництва невідомі особи вбили двох тварин, забравши м’ясо, а рештки однієї туші намагалися спалити.
Населення Європейського Союзу закликали зробити продовольчі запаси на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації, мовиться у звіті про цивільну та військову готовність Європи, підготовленому радником президента Єврокомісії та експрезидентом Фінляндії Саулі Нііністьо.
Правозахисниця Гала аль-Кариб повідомила про понад сотню самогубств серед жінок у Судані, що сталися на тлі посилення насильства та зґвалтувань з боку “Сил швидкого реагування” (RSF). Сексуальне насильство використовується як зброя проти цивільного населення, що підкреслює серйозність гуманітарної кризи в країні.
31 жовтня Глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що найближчими днями США оголосять про черговий пакет допомоги, куди увійдуть зокрема артилерія, засоби ППО, бронетехніка, боєприпаси та інші озброєння.