Кремль визнав «потенційну загрозу» для російських кораблів з боку України

Джерело: CNN

У Кремлі зреагували на заяву України про те, що всі кораблі, які прямуватимуть до російських портів у Чорному морі розглядатимуться як законні цілі.

Зокрема речник Кремля Дмитро Пєсков під час пресконференції заявив, що “непередбачувані дії та участь київського режиму в терористичних актах, безумовно, створюють потенційну загрозу”.

“Такі заяви безпосередньо небезпечні”, – додав Пєсков.

Як відомо, напередодні Міноборони України повідомило, що “з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, які прямують у Чорному морі в напрямку морських портів Російської Федерації та українських морських портів, розташованих на тимчасово окупованій Росією території України, можуть розглядатися Україною як такі, що перевозять військові вантажі з усіма відповідними ризиками”.

Це була відповідь української сторони на аналогічну погрозу з боку міністерства оборони Росії, яке заявило 19 липня, що “всі кораблі, які прямують до українських портів у Чорному морі, розглядатимуться як потенційні перевізники військових вантажів”.

В Україні триває 648-ма доба повномасштабної боротьби з російським агресором. За цей період часу ЗСУ ліквідували понад 332 тисячі окупантів.

У ніч на 3 грудня противник атакував 12-ма ударними БпЛА типу “Shahed” з району Приморсько-Ахтарськ – РФ та керованою авіаційною ракетою Х-59 – з повітряного простору Бєлгородської народної республіки.

Через складні погодні умови спостерігається значне уповільнення темпів бойових дій на фронті.

За підтримки повітря ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку, але українські воїни стоять на своєму місці, завдаючи противнику великих втрат.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.