Кремль задумав приєднати Білорусь після закінчення війни – ЗМІ
Джерело: Медуза
У Кремлі можуть повернутися до плану приєднання Білорусі до Росії після завершення війни проти України, повідомляють близькі до адміністрації президента РФ джерела.
За їхніми словами, це може бути подано як “глибша інтеграція” двох держав, за якої створять спільні органи влади.
Їх навіть можна вибрати, провести кампанію, показати нові рекорди. З’єднання земель, що розпалися в 1980-1990-х, союз республік. Це подія, — пояснив один зі співрозмовників. Однак він обмовився, що втілення цього сценарію “цілком залежить від Олександра Лукашенка, а він явно хоче залишатися повноправним правителем”.
Напередодні чергових президентських виборів у Білорусі Лукашенко, котрий перебуває на посаді президента країни з 1994 року і претендує на сьомий президентський термін, заявив про готовність у найближчому майбутньому передати владу новому поколінню.
У грудні 2024 року Лукашенко та президент РФ Володимир Путін підписали договір про взаємні гарантії безпеки. Документ визначає, зокрема, “зобов’язання сторін у галузі оборони, захисту суверенітету, незалежності та конституційного ладу обох країн, а також щодо забезпечення цілісності та недоторканності території та зовнішнього кордону Союзної держави”. У ньому також прописано положення про розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі.
Ще до початку повномасштабної війни проти України у Кремлі підготували план “повзучої анексії” Білорусі до 2030 року, нагадали у MT. До плану входили “гармонізація” російських та білоруських законів, “узгоджена зовнішня та оборонна політика”, а також “торгово-економічна співпраця” на основі інтересів Росії.
- Сполучені Штати запровадили санкції проти фізичних та юридичних осіб у Білорусі, які підтримували повномасштабне вторгнення РФ в Україну через виробництво військових ресурсів і доставлення товарів.
- Велика Британія оголосила про нові санкції проти Білорусі з нагоди четвертої річниці сфальсифікованих виборів, завдяки яким Олександр Лукашенко здобув шостий президентський термін.
- Міжнародний кримінальний суд може притягнути Білорусь до відповідальності за депортацію українських дітей, навіть якщо вона не є членом МКС. Про це заявив речник суду Фаді ель Абдалла.
Соціальна мережа TikTok поінформувала, що припинить свою діяльність у США 19 січня 2025 року, якщо Верховний суд не заблокує або не відкладе виконання закону, який зобов’язує її материнську компанію ByteDance продати платформу.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.
Росія не змогла зупинити повстанські групи в Сирії, коли ті почали захоплювати міста, підконтрольні силам Башара Асада. Російські військові та глава РФ Володимир Путін зрадили і Тегеран, і Асада, заявили високопоставлений іранський генерал і колишній радник сирійського диктатора.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.