«Крокус Сіті Хол» у вогні»: РФ поширює фото фейкових поштових марок нібито від «Укрпошти»

Джерело: Центр протидії дезінформації 

Росіяни поширюють фото фейкових поштових марок буцімто від “Укрпошти”, на яких зображено “Крокус Сіті Хол”, що палає та міститься напис “Розплата невідворотна”.

У Центрі протидії дезінформації наголосили, що ці марки є фейковими та жодного відношення до “Укрпошти” не мають.

Зокрема у ЦПД повідомили, що після теракту в Підмосков’ї, в організації якого Кремль звинувачує Україну, попри очевидні факти непричетності нашої держави, російська пропаганда активно поширює меседжі щодо відновлення смертної кари.

За даними ЦПД, мета таких дій російського керівництва:

  • під приводом боротьби з тероризмом остаточно “закрутити гайки” у РФ, знищивши залишки громадянських свобод;
  • подальше залякування як пересічних росіян, так і українців, що залишилися на тимчасово окупованих територіях;
  • відволікання уваги росіян від провалів Путіна, зокрема неможливості захистити прикордоння від загонів РДК та убезпечити населення від загроз з боку ісламістів.

“Насправді наявність смертної кари не є важливим чинником зменшення числа злочинів та не зменшує ризики терористичних атак. Путін зараз, навпаки, зацікавлений у терактах проти росіян, які можна використати для ескалації війни, зміцнення своєї влади та як підставу для посилення мобілізації”, – пояснили у ЦПД.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.