Кримські татари в США: Голос за майбутнє Криму лунає в Чикаго

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA
Минулої суботи в Українському культурному осередку в Чикаго відбувся потужний захід до Дня Незалежності України. Представники корінного народу України з команди Кримськотатарської фундації США взяли участь у масштабному мітингу, організованому місцевою громадською організацією.

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA
Учасники мітингу несли плакати з промовистими гаслами, які підкреслювали важливість підтримки України світом. Особливу увагу привертали гасла, що наголошували на ключовій ролі кримських татар у збереженні Криму в складі України. Один із плакатів проголошував: “Crimean Tatar Voices: The key to Crimea’s Ukrainian future” (Голоси кримських татар: ключ до Українського майбутнього Криму). Інший нагадував про історичний внесок кримських татар: “Crimea in Ukraine in 1991 THANKS to the voice of Crimean Tatars” (Крим у складі України в 1991 році завдяки голосу кримських татар).
“Ці гасла відображають історичну правду про роль кримськотатарського народу у збереженні територіальної цілісності України під час референдуму 1991 року”, – прокоментувала Зера Мустафаєва, президентка Кримськотатарської фундації США. – Ми хочемо нагадати світові, що кримські татари були і залишаються ключовим фактором у визначенні майбутнього Криму”.

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA
Учасники мітингу також привернули увагу до долі наймолодшого кримськотатарського політв’язня Аппаза Куртамета, який, як і багато інших кримських татар, зараз перебуває в російській в’язниці. “Цей молодий чоловік опинився за ґратами лише за акт доброї волі. Його історія – це символ незламності нашого народу та жорстокості окупаційного російського режиму”, – додала президентка Crimean Tatar Foundation USA.
Паралельно з громадською активністю, представники Кримськотатарської фундації США продовжують свою наукову та просвітницьку діяльність. Президентка фундації Зера Мустафаєва та віцепрезидентка Зарема Мустафаєва беруть участь у програмі для українських учених в Університеті Пердью, де проводять важливе дослідження. Нещодавно презентовано перші результати цієї роботи, яка розкриває масштаби порушень прав людини та культурного геноциду кримськотатарського народу під час російської окупації Криму.

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA
“Наша мета – не лише привернути увагу до проблем кримських татар, але й надати конкретні наукові дані, які можуть бути використані для розробки ефективних стратегій підтримки нашого народу та деокупації Криму, – наголосила віцепрезидентка Мустафаєва. – Участь у програмі Університету Пердью дає нам унікальну можливість провести це дослідження на високому академічному рівні та донести його результати до міжнародної спільноти”.
Мітинг у Чикаго став яскравим прикладом того, як кримськотатарська громада в США продовжує боротьбу за права свого народу та відновлення територіальної цілісності України. Вони також нагадали про історичну роль кримських татар у збереженні Криму в складі України під час референдуму 1991 року, що особливо актуально в контексті сучасних подій.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.