Кримські татари в США: Голос за майбутнє Криму лунає в Чикаго

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA

Минулої суботи в Українському культурному осередку в Чикаго відбувся потужний захід до Дня Незалежності України. Представники корінного народу України з команди Кримськотатарської фундації США взяли участь у масштабному мітингу, організованому місцевою громадською організацією.

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA

Учасники мітингу несли плакати з промовистими гаслами, які підкреслювали важливість підтримки України світом. Особливу увагу привертали гасла, що наголошували на ключовій ролі кримських татар у збереженні Криму в складі України. Один із плакатів проголошував: “Crimean Tatar Voices: The key to Crimea’s Ukrainian future” (Голоси кримських татар: ключ до Українського майбутнього Криму). Інший нагадував про історичний внесок кримських татар: “Crimea in Ukraine in 1991 THANKS to the voice of Crimean Tatars” (Крим у складі України в 1991 році завдяки голосу кримських татар).

“Ці гасла відображають історичну правду про роль кримськотатарського народу у збереженні територіальної цілісності України під час референдуму 1991 року”, – прокоментувала Зера Мустафаєва, президентка Кримськотатарської фундації США. – Ми хочемо нагадати світові, що кримські татари були і залишаються ключовим фактором у визначенні майбутнього Криму”.

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA

Учасники мітингу також привернули увагу до долі наймолодшого кримськотатарського політв’язня Аппаза Куртамета, який, як і багато інших кримських татар, зараз перебуває в російській в’язниці. “Цей молодий чоловік опинився за ґратами лише за акт доброї волі. Його історія – це символ незламності нашого народу та жорстокості окупаційного російського режиму”, – додала президентка Crimean Tatar Foundation USA.

Паралельно з громадською активністю, представники Кримськотатарської фундації США продовжують свою наукову та просвітницьку діяльність. Президентка фундації Зера Мустафаєва та віцепрезидентка Зарема Мустафаєва беруть участь у програмі для українських учених в Університеті Пердью, де проводять важливе дослідження. Нещодавно презентовано перші результати цієї роботи, яка розкриває масштаби порушень прав людини та культурного геноциду кримськотатарського народу під час російської окупації Криму.

Джерело: Crimean Tatar Foundation USA

“Наша мета – не лише привернути увагу до проблем кримських татар, але й надати конкретні наукові дані, які можуть бути використані для розробки ефективних стратегій підтримки нашого народу та деокупації Криму, – наголосила віцепрезидентка Мустафаєва. – Участь у програмі Університету Пердью дає нам унікальну можливість провести це дослідження на високому академічному рівні та донести його результати до міжнародної спільноти”.

Мітинг у Чикаго став яскравим прикладом того, як кримськотатарська громада в США продовжує боротьбу за права свого народу та відновлення територіальної цілісності України. Вони також нагадали про історичну роль кримських татар у збереженні Криму в складі України під час референдуму 1991 року, що особливо актуально в контексті сучасних подій.

Народний депутат Олександр Куницький, котрий нині вже три місяці перебуває за межами України, оформив відрядження до США у період з 21 по 28 вересня 2024 року. За мету поїздки вказали “поглиблення українсько-американської міжпарламентської співпраці”. Однак, з того часу до України нардеп від фракції “Слуга народу” так і не повернувся, з’ясували журналісти.

Уряд Японії надасть Україні ще 3 млрд доларів коштом прибутку від заморожених російських активів, підтвердив президент Володимир Зеленський після телефонної розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою.

Очільник Кремля Володимир Путін заявив, що Словаччина погодилась стати майданчиком для переговорів. Кілька днів тому він зустрічався з прем’єром Словаччини Робертом Фіцо.

На державному порталі цифрових послуг “Дія” для критичних підприємств відновлено можливість бронювання військовозобов’язаних співробітників від мобілізації.

Начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко та директор благодійного фонду “Support Kherson” Нісар Ахмад передали медичне обладнання одній з лікарень Херсона, не вказавши, що це частина міжнародної допомоги.