Критерії від МОЗ, щоб зрозуміти, чи ваш лікар дотримується принципів доказової медицини
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Міністерство охорони здоров’я України опублікувало критерії, які допомагають зрозуміти, чи ваш лікар дотримується принципів доказової медицини.
Згідно з повідомленням МОЗ, доказовий лікар:
- не відмовляє пацієнта від вакцинації, а наполягає на ній, та розповідає про можливі додаткові щеплення;
- не призначає “підготовку” до щеплення у вигляді протиалергічних препаратів, додаткових аналізів чи імунограм;
- знає, як відрізнити грип від застуди;
- антибіотиками лікує тільки підтверджену БАКТЕРІАЛЬНУ інфекцію, а не ГРВІ чи “червоне горло” тощо; не призначає ліки “для перестраховки”;
- не рекомендує детокси, чистки печінки, жовчного “від шлаків”;
- не радить збивати температуру, якщо вона нижче позначки 38 – 38.5 С°;
- розповідає про важливість грудного вигодовування;
- не виписує гомеопатії чи імуностимулятори “для профілактики” або “щоб підняти імунітет”;
- знає, що дієта для матері в період лактації не потрібна, і не дає жінці рекомендацій на кшталт “не їжте червоного”, “не пийте кави”, “їжте за двох”;
- пояснює, що не потрібно для профілактики пити вітаміни цілий рік, а важливо передусім здорово і збалансовано харчуватись;
- консультує та скеровує до психолога/психотерапевта за потреби;
- не призначає інгаляції розчинами, які для цього не призначені;
- призначає виключно ліки з доведеною ефективністю;
- лікує паразитарні інфекції тільки на основі лабораторно підтверджених даних, або за показаннями для профілактики (як в разі власників і власниць собак);
- вміє пояснити тактику лікування, необхідність того чи іншого призначення зрозумілою мовою.
У МОЗ наголошують, що медичні поради та рекомендації, засновані на бездоказових та застарілих методах, можуть мати серйозні наслідки для здоров’я та життя. До того ж, не всі лікарі дотримуються принципів доказової медицини, стежать за новаціями та змінами у протоколах лікування.
Доказова медицина – це медицина, яка використовує підходи до лікування і діагностики, які підтвердили клінічні та наукові дослідження.
- 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом. В Україні зареєстровано 158 803 випадки ВІЛ-інфекції, з них 9 769 – у 2023 році.
- Більше ніж 200 тисяч доз “омікронспецифічної” вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень.
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про відправлення у відпустку більшості своїх співробітників по всьому світу. Виняток становитимуть лише ті, хто виконує критично важливі функції, а також представники керівництва та спеціальних програм.
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) було змушене відкласти ротацію своєї місії на окупованій Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку Росії.
70-річна британка Тізі Годсон отримала відповідь на своє резюме, надіслане 48 років тому.
11 березня в Гренландії проведуть загальні вибори на тлі відновлення інтересу президента США Дональда Трампа до арктичної території.
Поштова служба США (USPS) заявила про тимчасове зупинення відправлення посилок із Китаю та Гонконгу. Раніше президент Дональд Трамп скасував торгівельне положення, що дозволяло роздрібним платформам, як-от Temu та Shein, безмитно доставляти товари низької вартості до США.