Куба почала звільняти в’язнів у ході найбільшої за 10 років амністії
Джерело: Reuters
Куба почала звільняти в’язнів зі своїх в’язниць після того, як її комуністичний уряд оголосив про масштабну амністію.
В рамках ініціативи планують звільнити понад 2000 в’язнів. Кубинські державні ЗМІ назвали це найбільшою амністією за 10 років, а також “суверенним та гуманітарним” жестом.
США заявили, що уважно стежать за тим, чи будуть серед звільнених ті, кого вони вважають політичними в’язнями.
“Незрозуміло, скільки, якщо такі будуть, політичних в’язнів буде звільнено. Ми продовжуємо закликати до негайного звільнення сотень інших хоробрих кубинських патріотів, які залишаються несправедливо утримуваними“, – сказав речник.
Питання політичних в’язнів вже давно є головним каменем спотикання в переговорах між Вашингтоном і Гаваною. Водночас кубинський уряд відкидає будь-які припущення, що він приймає рішення під тиском США.
Наприкінці 2015 року кубинський уряд помилував 3522 ув’язнених, що збіглося з візитом Папи Франциска на острів під час потепління відносин між США та Кубою за часів тодішнього президента Барака Обами.
У березні Куба звільнила 51 ув’язненого за угодою з Ватиканом. Правозахисні групи заявили, що деякі, але не всі, з тих, кого звільнили минулого місяця, були політичними в’язнями.
- Танкер під російським прапором, що перевозив близько 700 000 барелів сирої нафти, прибув до затоки Матансас на Кубі. Міністр енергетики РФ Сергій Цивільов заявив, що Москва постачає паливо на Кубу як гуманітарну допомогу.
- Журналісти поспілкувались з кубинськими лікарями – ті розповіли, що через нафтову блокаду США умови у лікарнях по всій Кубі стрімко погіршились, що призводить до смертей, яких можна було б уникнути.
- Президент Куби Мігель Діас-Канель заявив, що США ведуть проти країни “економічну війну”, караючи населення, і запевнив, що “будь-який агресор зіткнеться з опором”.
За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.