Кулеба розповів про три шляхи, якими РФ намагається зірвати Глобальний саміт миру

Джерело: МЗС України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про три шляхи, якими Росія намагається зірвати Глобальний саміт миру.

Очільник МЗС України зауважив, що показником виключної важливості Глобального саміту миру є системна робота Росії у всьому світі з підриву його проведення.

Про це Дмитро Кулеба заявив 3 червня під час преспідходу до ЗМІ у ході візиту міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкни до України.

За його словами, Росія використовує три види протидії.

Перший – дискредитація Саміту миру через розсилку листів, публічні заяви та закриті зустрічі, де Росія намагається переконати країни в його незначущості.

Другий – спроби переконати окремі країни взагалі не брати участь у саміті.

Третій – спроби переконати країни, що підтвердили свою участь, приїхати на максимально низькому рівні.

Дмитро Кулеба наголосив, що найактивніше Росія намагається впливати на країни Азії, Африки та Південної Америки. За його словами, українська дипломатія працює в усіх регіонах світу й успішно протидіє деструктивній діяльності РФ.

Глава МЗС наголосив, що Україна спільно з партнерами створює прецедент скликання Саміту миру не на умовах країни-агресорки чи країни-посередниці, а на умовах Статуту ООН.

“Президент України Володимир Зеленський і МЗС ведуть активну дипломатію в усіх куточках та регіонах задля мобілізації світу, який стоятиме на принципах Статуту ООН й принципу територіальної цілісності держав”, – сказав міністр.

Також Дмитро Кулеба наголосив на тому, що країни, які захищають правила Статуту ООН, протистоять тим країнам, які хочуть їх переписати під себе і зруйнувати світ, у якому нації мирно співіснують.

“Коли російські прикордонники переміщують буйки в Нарві, коли відбуваються російські кібератаки в Європі, коли плануються теракти та здійснюються спроби зірвати проведення Саміту миру – це все складові однієї картини, одного протистояння”, – резюмував очільник дипломатичного відомства.

Станом на 16:00 в п‘ятницю, 21 червня, на фронті від початку доби відбулось 84 бойових зіткнення. Сили оборони зупиняють ворога та руйнують його плани. 

Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагала вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.