Кулеба розповів про три шляхи, якими РФ намагається зірвати Глобальний саміт миру

Джерело: МЗС України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про три шляхи, якими Росія намагається зірвати Глобальний саміт миру.

Очільник МЗС України зауважив, що показником виключної важливості Глобального саміту миру є системна робота Росії у всьому світі з підриву його проведення.

Про це Дмитро Кулеба заявив 3 червня під час преспідходу до ЗМІ у ході візиту міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкни до України.

За його словами, Росія використовує три види протидії.

Перший – дискредитація Саміту миру через розсилку листів, публічні заяви та закриті зустрічі, де Росія намагається переконати країни в його незначущості.

Другий – спроби переконати окремі країни взагалі не брати участь у саміті.

Третій – спроби переконати країни, що підтвердили свою участь, приїхати на максимально низькому рівні.

Дмитро Кулеба наголосив, що найактивніше Росія намагається впливати на країни Азії, Африки та Південної Америки. За його словами, українська дипломатія працює в усіх регіонах світу й успішно протидіє деструктивній діяльності РФ.

Глава МЗС наголосив, що Україна спільно з партнерами створює прецедент скликання Саміту миру не на умовах країни-агресорки чи країни-посередниці, а на умовах Статуту ООН.

“Президент України Володимир Зеленський і МЗС ведуть активну дипломатію в усіх куточках та регіонах задля мобілізації світу, який стоятиме на принципах Статуту ООН й принципу територіальної цілісності держав”, – сказав міністр.

Також Дмитро Кулеба наголосив на тому, що країни, які захищають правила Статуту ООН, протистоять тим країнам, які хочуть їх переписати під себе і зруйнувати світ, у якому нації мирно співіснують.

“Коли російські прикордонники переміщують буйки в Нарві, коли відбуваються російські кібератаки в Європі, коли плануються теракти та здійснюються спроби зірвати проведення Саміту миру – це все складові однієї картини, одного протистояння”, – резюмував очільник дипломатичного відомства.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.