Кирило Тимошенко не прийшов до НАЗК для вручення протоколу

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запросило колишнього заступника керівника Офісу президента України Кирила Тимошенка прибути для вручення протоколу про вчинення ним низки правопорушень, однак він не прийшов.

Тимошенку вислали офіційне запрошення на 15:00 28 липня, проте, попри обіцянку прибути до Агентства, він не з’явився, тому протокол буде надіслано йому поштою для ознайомлення.

Під час перевірки НАЗК встановлено, що Тимошенко використовував свої повноваження в особистих інтересах і порушив визначені Законом “Про запобігання корупції” обмеження щодо одержання подарунків особами, які займають особливо відповідальні посади.

Раніше, як заступник керівника Офісу президента, він підписав листа до Державної прикордонної служби України (ДПСУ) з проханням надати дозвіл на виїзд за кордон його підлеглому, презентуючи це як службове відрядження. Проте НАЗК встановило, що справжня мета цього виїзду була особистого характеру – оформлення віз для Тимошенка та його сина.

Кирило Тимошенко, використовуючи своє службове становище з метою задоволення своїх особистих потреб, дозволив своєму підлеглому перетнути державний кордон. Такі дії кваліфікуються за ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

Крім того, протягом 2022 року Тимошенко тричі проживав безоплатно в готельному комплексі “Emili Resort”, зокрема двічі разом із дружиною і сином. Він підтвердив факт користування послугами готелю, але не міг підтвердити оплату проживання на суму понад 45 тис. грн.

Влітку 2022 року він безоплатно використовував автомобіль Porsche Taycan для особистих цілей. Виявлено докази штучного створення документів з метою приховання факту безоплатного користування транспортним засобом. Загальна вартість отриманих послуг з прокату автомобіля становила 122 тис. грн.

Загалом, вартість отриманих Тимошенком у подарунок послуг становить понад 167 тис. грн. Його дії кваліфікуються за ч. 1 ст. 172-5 КУпАП (Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків).

На підставі виявлених фактів НАЗК склало та направило до суду протокол про адміністративні правопорушення щодо Кирила Тимошенка.

За вказаними порушеннями законодавства передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, а також можливість внесення його до Реєстру корупціонерів.

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.