Китай допомагає Росії впоратися з санкціями та війною в Україні — BBC
Джерело: BBC Україна
Під час другого за сім місяців візиту до Пекіна президент Росії Володимир Путін зустрівся зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном. Ця зустріч відбулася в той момент, коли відносини Росії з Заходом – під тиском через воєнні дії в Україні та пов’язані з цим санкції.
Китай виявився ключовим союзником для Росії в її зусиллях подолати наслідки міжнародної ізоляції та санкцій. Хоча Пекін офіційно відкидає звинувачення у постачанні Росії зброї, експерти вказують на те, що Китай надає критично важливі компоненти для російської оборонно-промислової бази.
Санкції Заходу спрямовані на утискання російської економіки та обмеження її здатності вести війну в Україні. Проте завдяки підтримці Китаю Росія змогла зберегти стабільність і навіть збільшити виробництво зброї. За словами американського держсекретаря, більшість верстатів і мікроелектроніки, необхідних для виробництва зброї, постачаються саме з Китаю.
Безумовно, економічні та енергетичні зв’язки між Росією та Китаєм є взаємовигідними для обох країн. Росія стала головним постачальником нафти та газу для Китаю, що, своєю чергою, забезпечує Москву значними доходами та стабільністю в умовах санкцій. Натомість Китай отримує критичні ресурси та зброю, необхідні для свого стратегічного впливу в регіоні.
Зусилля Китаю допомогли Росії відновити економічну силу та продовжити ведення війни в Україні, незважаючи на міжнародний тиск. Ця стратегічна співпраця продовжує набирати обертів, підтверджуючи тісні зв’язки між двома державами в умовах геополітичних напружень.
- США попередили союзників, що Китай посилив свою підтримку Росії включно з наданням даних геопросторової розвідки, щоб допомогти Москві у війні проти України.
- 9 квітня голова КНР Сі Цзіньпін провів переговори з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Будапешті. Політики домовилися про “всеосяжне стратегічне партнерство” між двома країнами.
-
Президент РФ Володимир Путін в інтерв’ю китайським ЗМІ повідомив, що підтримує мирний план КНР щодо припинення війни в Україні та наголосив, що Пекін повністю розуміє, “що стоїть за кризою”.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.