Китай допомагає Росії впоратися з санкціями та війною в Україні — BBC

Джерело: BBC Україна

Під час другого за сім місяців візиту до Пекіна президент Росії Володимир Путін зустрівся зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном. Ця зустріч відбулася в той момент, коли відносини Росії з Заходом – під тиском через воєнні дії в Україні та пов’язані з цим санкції.

Китай виявився ключовим союзником для Росії в її зусиллях подолати наслідки міжнародної ізоляції та санкцій. Хоча Пекін офіційно відкидає звинувачення у постачанні Росії зброї, експерти вказують на те, що Китай надає критично важливі компоненти для російської оборонно-промислової бази.

Санкції Заходу спрямовані на утискання російської економіки та обмеження її здатності вести війну в Україні. Проте завдяки підтримці Китаю Росія змогла зберегти стабільність і навіть збільшити виробництво зброї. За словами американського держсекретаря, більшість верстатів і мікроелектроніки, необхідних для виробництва зброї, постачаються саме з Китаю.

Безумовно, економічні та енергетичні зв’язки між Росією та Китаєм є взаємовигідними для обох країн. Росія стала головним постачальником нафти та газу для Китаю, що, своєю чергою, забезпечує Москву значними доходами та стабільністю в умовах санкцій. Натомість Китай отримує критичні ресурси та зброю, необхідні для свого стратегічного впливу в регіоні.

Зусилля Китаю допомогли Росії відновити економічну силу та продовжити ведення війни в Україні, незважаючи на міжнародний тиск. Ця стратегічна співпраця продовжує набирати обертів, підтверджуючи тісні зв’язки між двома державами в умовах геополітичних напружень.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.