Китай допомагає Росії впоратися з санкціями та війною в Україні — BBC

Джерело: BBC Україна

Під час другого за сім місяців візиту до Пекіна президент Росії Володимир Путін зустрівся зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном. Ця зустріч відбулася в той момент, коли відносини Росії з Заходом – під тиском через воєнні дії в Україні та пов’язані з цим санкції.

Китай виявився ключовим союзником для Росії в її зусиллях подолати наслідки міжнародної ізоляції та санкцій. Хоча Пекін офіційно відкидає звинувачення у постачанні Росії зброї, експерти вказують на те, що Китай надає критично важливі компоненти для російської оборонно-промислової бази.

Санкції Заходу спрямовані на утискання російської економіки та обмеження її здатності вести війну в Україні. Проте завдяки підтримці Китаю Росія змогла зберегти стабільність і навіть збільшити виробництво зброї. За словами американського держсекретаря, більшість верстатів і мікроелектроніки, необхідних для виробництва зброї, постачаються саме з Китаю.

Безумовно, економічні та енергетичні зв’язки між Росією та Китаєм є взаємовигідними для обох країн. Росія стала головним постачальником нафти та газу для Китаю, що, своєю чергою, забезпечує Москву значними доходами та стабільністю в умовах санкцій. Натомість Китай отримує критичні ресурси та зброю, необхідні для свого стратегічного впливу в регіоні.

Зусилля Китаю допомогли Росії відновити економічну силу та продовжити ведення війни в Україні, незважаючи на міжнародний тиск. Ця стратегічна співпраця продовжує набирати обертів, підтверджуючи тісні зв’язки між двома державами в умовах геополітичних напружень.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.