Китай допомагає Росії впоратися з санкціями та війною в Україні — BBC
Джерело: BBC Україна
Під час другого за сім місяців візиту до Пекіна президент Росії Володимир Путін зустрівся зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном. Ця зустріч відбулася в той момент, коли відносини Росії з Заходом – під тиском через воєнні дії в Україні та пов’язані з цим санкції.
Китай виявився ключовим союзником для Росії в її зусиллях подолати наслідки міжнародної ізоляції та санкцій. Хоча Пекін офіційно відкидає звинувачення у постачанні Росії зброї, експерти вказують на те, що Китай надає критично важливі компоненти для російської оборонно-промислової бази.
Санкції Заходу спрямовані на утискання російської економіки та обмеження її здатності вести війну в Україні. Проте завдяки підтримці Китаю Росія змогла зберегти стабільність і навіть збільшити виробництво зброї. За словами американського держсекретаря, більшість верстатів і мікроелектроніки, необхідних для виробництва зброї, постачаються саме з Китаю.
Безумовно, економічні та енергетичні зв’язки між Росією та Китаєм є взаємовигідними для обох країн. Росія стала головним постачальником нафти та газу для Китаю, що, своєю чергою, забезпечує Москву значними доходами та стабільністю в умовах санкцій. Натомість Китай отримує критичні ресурси та зброю, необхідні для свого стратегічного впливу в регіоні.
Зусилля Китаю допомогли Росії відновити економічну силу та продовжити ведення війни в Україні, незважаючи на міжнародний тиск. Ця стратегічна співпраця продовжує набирати обертів, підтверджуючи тісні зв’язки між двома державами в умовах геополітичних напружень.
- США попередили союзників, що Китай посилив свою підтримку Росії включно з наданням даних геопросторової розвідки, щоб допомогти Москві у війні проти України.
- 9 квітня голова КНР Сі Цзіньпін провів переговори з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Будапешті. Політики домовилися про “всеосяжне стратегічне партнерство” між двома країнами.
-
Президент РФ Володимир Путін в інтерв’ю китайським ЗМІ повідомив, що підтримує мирний план КНР щодо припинення війни в Україні та наголосив, що Пекін повністю розуміє, “що стоїть за кризою”.
Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.
Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро прибув до України з робочим візитом.
У ніч на 21 липня російські війська завдали масованого ракетно-дронового удару по Україні. Загалом ворог випустив 450 повітряних цілей.
У різних областях України проходять обшуки в співробітників НАБУ в межах спецоперації з “нейтралізації російського впливу” на бюро.
У Стамбулі 23 або 24 липня може відбутися новий раунд перемовин російської та української делегацій.