Китай і Бразилія продовжують план закінчення війни, попри те, що Україна відхилила його

Джерело: Reuters

Китай і Бразилія в п’ятницю, 27 вересня, продовжили зусилля щодо свого плану припинення війни Росії в Україні, попри те, що Президент України Володимир Зеленський відхилив цю ініціативу як таку, що відповідає інтересам РФ.

Сімнадцять країн взяли участь у зустрічі на полях Генеральної Асамблеї ООН під головуванням міністра закордонних справ Китаю Ван І та радника із зовнішньої політики Бразилії Селсо Аморіма.

Ван І сказав журналістам, що вони обговорювали необхідність запобігання ескалації війни, уникнення використання зброї масового знищення та запобігання атакам на атомні електростанції.

“Росія та Україна є сусідами, яких неможливо віддалити одна від одної, і єдиним реалістичним варіантом є дружба”, — сказав Ван І, додавши, що міжнародне співтовариство має підтримати міжнародну “мирну конференцію” за участю як Росії, так і України.

Окрім Бразилії та Китаю, десять країн Глобального Півдня, які були присутні, включаючи Індонезію, Південну Африку та Туреччину, підписали комюніке. За словами Аморіма, воно базується на попередньому плані з шести пунктів, запропонованому Бразилією та Китаєм у травні.

Він додав, що ці країни продовжуватимуть зустрічатися в Нью-Йорку під групою “друзі за мир”.

Зеленський, виступаючи перед асамблеєю в середу, поставив під сумнів, чому Китай і Бразилія пропонують альтернативу його власній формулі миру. За його словами, це лише дасть Москві політичний простір для продовження війни.

Відповідаючи на запитання про коментар Зеленського, Аморім сказав: “Я тут не для того, щоб відповідати ні Зеленському, ні Путіну, а просто запропонувати шлях до миру”.

Зауважимо, що раніше президент РФ Володимир Путін заявляв, що Китай, Індія і Бразилія можуть стати посередниками у перемовинах між Росією та Україною.

Китай і Бразилія в п’ятницю, 27 вересня, продовжили зусилля щодо свого плану припинення війни Росії в Україні, попри те, що Президент України Володимир Зеленський відхилив цю ініціативу як таку, що відповідає інтересам РФ.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 27 вересня, на даний час по всій лінії фронту відбулося 170 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському та Курахівському напрямках. Також ворог активний на Куп’янському, Лиманському та Времівському напрямках.

З тимчасово окупованих територій вдалось повернути дев’ять дітей та 20-річного хлопця з братом.

Наступного року НАТО створить нове сухопутне командування поблизу кордону з Росією у Фінляндії, якому буде доручено керувати операціями сухопутних сил альянсу в Північній Європі в разі війни.

Голова Рахункової палати України Ольга Піщанська наголосила, що бюджет на наступний рік спрямовано на фінансування безпеки й оборони України і є “бюджетом війни”.