Китай і Бразилія продовжують план закінчення війни, попри те, що Україна відхилила його

Джерело: Reuters

Китай і Бразилія в п’ятницю, 27 вересня, продовжили зусилля щодо свого плану припинення війни Росії в Україні, попри те, що Президент України Володимир Зеленський відхилив цю ініціативу як таку, що відповідає інтересам РФ.

Сімнадцять країн взяли участь у зустрічі на полях Генеральної Асамблеї ООН під головуванням міністра закордонних справ Китаю Ван І та радника із зовнішньої політики Бразилії Селсо Аморіма.

Ван І сказав журналістам, що вони обговорювали необхідність запобігання ескалації війни, уникнення використання зброї масового знищення та запобігання атакам на атомні електростанції.

“Росія та Україна є сусідами, яких неможливо віддалити одна від одної, і єдиним реалістичним варіантом є дружба”, — сказав Ван І, додавши, що міжнародне співтовариство має підтримати міжнародну “мирну конференцію” за участю як Росії, так і України.

Окрім Бразилії та Китаю, десять країн Глобального Півдня, які були присутні, включаючи Індонезію, Південну Африку та Туреччину, підписали комюніке. За словами Аморіма, воно базується на попередньому плані з шести пунктів, запропонованому Бразилією та Китаєм у травні.

Він додав, що ці країни продовжуватимуть зустрічатися в Нью-Йорку під групою “друзі за мир”.

Зеленський, виступаючи перед асамблеєю в середу, поставив під сумнів, чому Китай і Бразилія пропонують альтернативу його власній формулі миру. За його словами, це лише дасть Москві політичний простір для продовження війни.

Відповідаючи на запитання про коментар Зеленського, Аморім сказав: “Я тут не для того, щоб відповідати ні Зеленському, ні Путіну, а просто запропонувати шлях до миру”.

Зауважимо, що раніше президент РФ Володимир Путін заявляв, що Китай, Індія і Бразилія можуть стати посередниками у перемовинах між Росією та Україною.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.