Китай купує обладнання для чипів у компанії з Нідерландів попри санкції
Джерело: Reuters
Китай залишається найбільшим ринком для нідерландської компанії ASML, яка виробляє обладнання для створення мікросхем, навіть попри суворі експортні обмеження.
Уряд Нідерландів разом зі США запровадив ці заходи, щоб обмежити постачання найсучасніших технологій китайським виробникам.
ASML домінує на ринку інструментів для літографії, які є важливими для створення схем мікросхем. Попри заборони, Китай продовжує закуповувати обладнання для виробництва старіших типів чипів, які не підпадають під обмеження, але можуть використовуватися у військовій сфері.
У третьому кварталі продажі ASML у Китаї сягнули рекордних 2,79 мільярдів євро, хоча компанія прогнозує зниження цього показника у 2025 році.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп заявив, що співпраця Китаю з Росією має безпосередній вплив на європейську безпеку. За його словами, китайські компанії постачають компоненти, які в результаті використовуються у російській зброї, включаючи безпілотники.
Велдкамп наголосив, що Нідерланди разом із європейськими партнерами мають продовжувати звертати увагу Китаю на ці ризики. Це питання обговорюватиметься на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі.
- Китайські технологічні гіганти, такі як Huawei і Baidu, а також стартапи, активно закуповують напівпровідники високосмугової пам’яті (HBM) від Samsung Electronics через побоювання можливих санкцій США на експорт мікросхем до Китаю.
У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
18 листопада президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №11225 про удосконалення роботи МСЕК.
Музикант і фронтмен гурту “Бумбокс”, а також військовослужбовець Андрій Хливнюк, оголосив про відмову прийняти міжнародну премію імені Сергія Магнітського, яка вручається за досягнення у сфері журналістських розслідувань та захисту прав людини. Серед цьогорічних лауреатів також Юлія Навальна, дружина російського опозиціонера Олексія Навального.
Майбутній президент США Дональд Трамп висловив підтримку плану оголошення “національної надзвичайної ситуації” у Штатах задля використання військових ресурсів для масової депортації нелегальних мігрантів. Ініціатива є частиною його ширшої політики щодо обмеження нелегальної імміграції та боротьби з організованою злочинністю.
Минуло вже два з половиною роки з того часу, відколи бійці, які боронили Маріуполь, опинилися…