Китай обмежує експорт графіту через ескалацію глобальної технологічної війни – CNN
Джерело: CNN
Міністерство торгівлі та Головне митне управління Китаю в п’ятницю, 20 жовтня, оприлюднили плани щодо обмеження експорту графіту — мінералу, який має вирішальне значення для виробництва акумуляторів для електромобілів (EV) — з міркувань національної безпеки.
Оголошення було зроблено лише через кілька днів після того, як Сполучені Штати ввели додаткові обмеження на типи напівпровідників, які американські компанії можуть продавати китайським компаніям.
Китай, який домінує у світовому виробництві та переробці графіту, заявив, що з грудня будуть потрібні дозволи на експорт для синтетичного графітового матеріалу, а також для природного лускатого графіту.
За даними Геологічної служби США, ринок графіту, який використовується в батареях, зріс на 250% у всьому світі з 2018 року. Минулого року Китай був провідним світовим виробником графіту, на частку якого припадало приблизно 65% світового виробництва.
Окрім електромобілів, графіт широко використовується в напівпровідниковій, аерокосмічній, хімічній та сталеливарній промисловості.
Іван Лам, старший аналітик Counterpoint Research, сказав, що Китай раніше запроваджував тимчасовий контроль над експортом графіту, що мало вплинуло на промисловість, додавши, що нові правила не є “повною забороною”.
“Ми вважаємо, що середня ціна на графіт продовжить зростати в майбутньому через дисбаланс попиту та пропозиції, включно з Росією, яка була одним з основних постачальників графіту до російсько-української війни”, — сказав він.
Китай має величезний контроль над світовим ланцюгом постачання найважливіших мінералів, необхідних для виробництва акумуляторів для електромобілів. За даними Міністерства енергетики США, він очищає 60% світового літію та 80% кобальту.
- Наступного року у Кіровоградській області, на території Петрівської громади, розпочнеться будівництво заводу з виробництва графітового концентрату.
Російські війська стали спритнішими за допомогою незаконно ввезених терміналів Starlink, що дозволило їм використовувати супутниковий Інтернет для покращення координації під час штурмів, виконувати більше вильотів безпілотників і бити українські війська точним артилерійським вогнем, попри зусилля США зупинити потік технологій.
Російський військкор заявив, що 12 жовтня український F-16 збив російський винищувач Су-34 у невизначеному районі.
Український журналіст-розслідувач, редактор проєкту “Наші гроші”, Юрій Ніколов зауважив, що Сполучені Штати відправляють до Ізраїлю систему протиповітряної оборони Thaad, а також сотню своїх військових для її обслуговування. Водночас власні військові бази країни нині можуть стати мішенню для ворожих безпілотників.
Господарський суд міста Києва постановив стягнути 8,6 млн грн з військової частини на користь ТОВ “Інтер” через збитки, отримані в результаті вибухів на військових складах у Чернігівській області у 2018 році. Суд визнав Міноборони відповідальним за небезпечне зберігання боєприпасів, що призвели до пожежі на підприємстві.
13 жовтня командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк поінформував, що за тиждень Силам оборони вдалося ліквідувати 8460 російських військових. Окрім того, оборонці знищили вісім систем ППО й 414 БпЛА.