На Кіровоградщині планують побудувати завод з виробництва графітового концентрату

Джерело: пресслужба Кіровоградської ОВА

Наступного року у Кіровоградській області, на території Петрівської громади, розпочнеться будівництво заводу з виробництва графітового концентрату.

Будівництво заводу – інвестиційний проєкт компанії BGV Group. Його реалізацію забезпечує ТОВ “Розвиток Побужжя”.

“Графіт на сьогодні набуває дуже серйозного інвестиційного приваблення. В першу чергу, це пов’язано зі зростанням попиту на акумуляторні батареї, як для великої енергетики, так і для автомобільної промисловості”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що потужності заводу збудують на технічних рішеннях проєктанта Mezzo (Швеція). Саме ж будівництво здійснюватиметься двома чергами.

Перша черга – побудова кар’єру і місця для концентрації графітної руди. Друга – зведення заводу з виробництва пластинчатого графіту, який буде експортуватись. Завод будуватиметься протягом п’яти років, починаючи з 2024 року. Загалом інвестиційний проєкт передбачає створення 750 робочих місць.

Також в ОВА додали, що графіт зазначеного типу видобувається в Японії, Китаї та Республіці Корея. Будівництво заводу дасть можливість бути у Європі першопрохідцями з виробництва такої концентрованої руди.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

3 грудня відзначається Всесвітній день комп’ютерної графіки, Міжнародний день людей з інвалідністю та Міжнародний день боротьби проти пестицидів. За церковним календарем вшановують пам’ять Іоана Мовчальника.

За даними синоптиків, у неділю, 3 грудня, Україну накриють опади у вигляді мокрого снігу. Метеорологи попереджають про ожеледицю на дорогах.

Сім’я 14-річної дівчинки з Північної Кароліни (США) в п’ятницю, 1 грудня, подали до суду на авіакомпанію American Airlines та бортпровідника, заявивши, що він приклеїв iPhone до туалету літака, щоб зняти на відео, як дівчина користується туалетом.

Посолка України у США Оксана Маркарова 2 грудня повідомила, що штат у США Північна Кароліна визнав Голодомор геноцидом українського народу.