Китай почав будівництво першого в світі підводного сховища для зберігання даних

Джерело: CGTN
Китай будує перше у світі підводне комерційне сховище для зберігання даних. Інженери вже занурили у море на глибину 35 метрів поблизу південного острова Хайнань перший блок нової конструкції вагою 1300 тонн.
Як розповіли у виданні, робітникам знадобилося майже 3 години, щоб опустити сховище під воду. Весь проєкт складається зі 100 таких блоків, тобто, вага обладнання на дні моря складе щонайменше 1300 тонн.
За попередніми оцінками компанії-менеджера проєкту, після завершення будівництва підводне сховище буде на 60% енергоефективніше, ніж аналогічні центри на березі. Основною причиною цього є можливість використання морської води для охолодження сховища, що дозволить істотно зменшити витрати на електроенергію, потрібну для кондиціонування повітря в наземних центрах.
Водночас стабільне водяне охолодження допоможе підтримувати найбільш оптимальну для обчислювальних потужностей температуру та щільність серверів.
Також для підводних сховищ даних можна використовувати величезні простори морського дна і заощадити на оренді ділянок землі, на яких вони знаходяться на суші.
При цьому такі підводні центри розташовані далеко від місць проживання людей і зіштовхуються з меншою кількістю перешкод.
За словами інженерів, підводне середовище вільне від пилу та кисню, тому електронні пристрої можуть служити там довше та рідше виходити з ладу.
“Хоча такі компанії, як Microsoft, уже випробували підводні центри обробки даних і назвали плани щодо них здійсненними, китайська конструкція стане першою офіційно введеною в комерційну експлуатацію та обслуговуючу реальних клієнтів”, – йдеться в матеріалі.
- Міністерство оборони КНР стверджує, що китайські військові витіснили американський есмінець USS Hopper, який “незаконно увійшов до територіальних вод” країни біля островів Сіша в Південно-Китайському морі.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.