Китай почав будівництво першого в світі підводного сховища для зберігання даних

Джерело: CGTN

Китай будує перше у світі підводне комерційне сховище для зберігання даних. Інженери вже занурили у море на глибину 35 метрів поблизу південного острова Хайнань перший блок нової конструкції вагою 1300 тонн.

Як розповіли у виданні, робітникам знадобилося майже 3 години, щоб опустити сховище під воду. Весь проєкт складається зі 100 таких блоків, тобто, вага обладнання на дні моря складе щонайменше 1300 тонн.

За попередніми оцінками компанії-менеджера проєкту, після завершення будівництва підводне сховище буде на 60% енергоефективніше, ніж аналогічні центри на березі. Основною причиною цього є можливість використання морської води для охолодження сховища, що дозволить істотно зменшити витрати на електроенергію, потрібну для кондиціонування повітря в наземних центрах.

Водночас стабільне водяне охолодження допоможе підтримувати найбільш оптимальну для обчислювальних потужностей температуру та щільність серверів.

Також для підводних сховищ даних можна використовувати величезні простори морського дна і заощадити на оренді ділянок землі, на яких вони знаходяться на суші.

При цьому такі підводні центри розташовані далеко від місць проживання людей і зіштовхуються з меншою кількістю перешкод.

За словами інженерів, підводне середовище вільне від пилу та кисню, тому електронні пристрої можуть служити там довше та рідше виходити з ладу.

“Хоча такі компанії, як Microsoft, уже випробували підводні центри обробки даних і назвали плани щодо них здійсненними, китайська конструкція стане першою офіційно введеною в комерційну експлуатацію та обслуговуючу реальних клієнтів”, – йдеться в матеріалі.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.

Обліковий запис X покійного американського актора Метью Перрі зламали й намагались отримати кошти через підроблений сайт фонду.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.