Китай попередив Україну про ймовірність погіршення двосторонніх відносин – Reuters

Джерело: Reuters

Китай попередив Україну, що двосторонні відносини між державами можуть погіршитись через те, що понад десяток компаній КНР внесено до списку міжнародних спонсорів війни.

За даними двох джерел видання, таке попередження Китай надіслав Україні у грудні 2023 року під час зустрічі посла КНР у Києві з українськими високопосадовцями.

Міністерство закордонних справ Китаю, посольство КНР у Києві та МЗС України не відповіли на запити про коментарі щодо ситуації.

Як відомо, Китай має тісні стосунки з Росією та не засуджує повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Водночас Китай заявляє, що потрібно поважати суверенітет та територіальну цілісність усіх країн. Раніше Китай пропонував допомогу як посередника у війні.

На цей час Україна внесла 48 компаній зі всього світу до списку міжнародних спонсорів війни. Серед цієї кількості – 14 китайських компаній, діяльність яких тим чи іншим чином сприяє військовим зусиллям РФ.

“Посол сказав, що все це (ситуація з “чорним списком”) може негативно вплинути на наші відносини”, – повідомило одне з джерел.

Джерело додало, що Китай не ставив перед Україною жодних умов чи “тимчасових обмежень”, а просто висловив свою точку зору щодо списку.

Друге джерело припустило, що Пекін може пов’язати це питання з закупівлею Китаєм українського зерна.

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року Китай був найбільшим торговим партнером України та залишається важливим споживачем українського зерна, соняшникової олії та залізної руди.

Внесення до списку міжнародних спонсорів війни не несе ніяких юридичних наслідків для компаній.

У списку представлені китайські енергетичні гіганти China National Petroleum Corporation (CNPC), China Petrochemical Corporation (Sinopec Group) і China National Offshore Oil Corporation (CNOOC).

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.