Китай прагне керувати світом за допомогою мобільних технологій – Newsweek
Джерело: Newsweek
Модулі китайського виробництва, які знаходяться у пристроях стільникового зв’язку, в тому числі сертифіковані для використання у федеральних службах США, запрограмовані надсилати дані назад на сервери в Китаї. При цьому залишається незрозумілим, наскільки ефективні заходи щодо запобігання цьому.
Як пояснили у виданні, такі модулі стільникового зв’язку широко використовуються для підключення об’єктів до Інтернету – від автомобілів до медичного обладнання.
“Зростаюче повсюдне поширення модулів китайського стільникового зв’язку в найрізноманітніших пристроях – від автомобілів до медичного обладнання – викликало занепокоєння в Конгресі. Воно також обіцяє відкрити новий фронт у все більш складній боротьбі технологій між Вашингтоном і Пекіном”, – йдеться в матеріалі.
Зазначено, що інформація зі стільникових модулів представляє собою потенційну “золоту жилу” для китайської розвідки, яка має можливість аналізувати дані, зібрані з мільйонів підключених пристроїв для розуміння того, що відбувається в США.
Окрім того, що США залежні від китайських технологій у таких сферах, як поліція та реагування на стихійні лиха, існують також ризики для такої ключової інфраструктури, як енергія та транспорт.
На тлі цього експерти попереджають, що чутливі пристрої, в яких знаходяться модулі китайського виробництва, можуть бути навіть відключені, щоб дестабілізувати США на випадок війни.
“Китаю не потрібно буде боротися з Америкою; вони могли б просто вимкнути її. Це цілком можливо”, – розповів один з дипломатів.
У виданні зауважили, що попри ствердження, що всі китайські модулі проходять перевірку на безпеку зберігання даних, багато експертів наголошують, що такі перевірки не вирішують всіх проблем.
Так, одна з проблем, за словами фахівців, полягає в тому, що прошивка, яка управляє модулями, може бути в будь-який час оновлена виробником, що призведе до зміни властивостей.
“Ви можете перевірити компонент, щоб побачити, чи безпечний він. Але якщо його можна оновити в режимі реального часу, цей тест не буде мати сенсу в ту хвилину, коли він оновлюється”, – пояснив один зі спеціалістів.
Водночас не тільки оновлення вважається проблемою. Перевірка також може не знайти можливості, заховані в модулі. Наприклад, пристрій може не пересилати дані постійно, але модуль може бути налаштований таким чином, щоб почати передачу інформації на вимогу виробника. Таку вразливість набагато складніше виявити, підкреслюють експерти.
Так, складність технології і відсутність прозорості щодо виробників унеможливлюють довіряти модулям китайського виробництва, прокоментував експредставник розвідки в Департаменті внутрішньої безпеки. При цьому він зазначив, що дані, передані за допомогою будь-якої ІТ, комп’ютерної або комунікаційної технології, зробленої китайською компанією, можуть бути у розпорядженні китайської розвідки.
Разом з цим колишній представник розвідки повідомив, що державні та місцеві органи влади є пріоритетом для китайської розвідки, так як вони мають більш обмежені можливості щодо захисту, ніж федеральний уряд.
- 11 серпня Міністерство транспорту США (USDOT) збільшить кількість китайських пасажирських рейсів, яким дозволено здійснювати польоти до США, до 18 щотижневих рейсів туди й назад з 1 вересня, а з 29 жовтня – до 24 на тиждень, порівняно з поточними 12. Уряд Китаю погодився на таке ж підвищення для американських перевізників.
Сюжет цього жанру нерідко абсурдний, як і в нещодавно випущеному на Netflix фільмі “Палкий Сніговик”. Стрічка користується в 35 разів більшим попитом, ніж середньостатистичний фільм в Америці.
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
Перехідна команда Дональда Трампа нині наполягає на виведенні своєї країни зі Всесвітньої організації охорони здоров’я одразу після інавгурації обраного 47-м президентом США.
Самопроголошений президент невизнаної Абхазії Бадра Гунба попередив, що регіону загрожує “гуманітарна катастрофа” через критичну нестачу електроенергії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.