Китай пропонує винагороду за арешт тайванських кібервійськових
Джерело: Bloomberg
Китай запропонував винагороду в розмірі 1400 доларів за арешт кібервійськових, які працюють на Міністерство оборони Тайваню.
Зазначається, що цей крок став частиною ширшої стратегії Пекіна з посилення тиску на президента Тайваню Лай Чін-те.
Поліція південного міста Гуанчжоу домагалася арешту 20 осіб з командування кібербезпеки Тайваню. За кожну особу було запропоновано винагороду в розмірі 10 000 юанів (1400 доларів США) через “тисячі масштабних кібератак” на урядові відомства і компанії в Китаї, Гонконгу і Макао.
Командування інформаційних, комунікаційних та електронних сил Тайваню спростувало звинувачення в причетності до кібератак, заявивши, що ці обвинувачення не відповідають дійсності. У своїй заяві вони підкреслили, що їхня діяльність спрямована на захист національної оборонної інформації та забезпечення безпеки інтернет-простору архіпелагу.
Повідомляється, що винагороди мають здебільшого символічний характер, адже Китай не контролює правоохоронні органи на самоврядному архіпелазі з населенням понад 23 мільйони, а тайванські військові практично не відвідують материковий Китай. Однак оголошення винагороди демонструє неприховану зневагу Пекіна до президента Лая, якого в Китаї вважають ініціатором спроб закріпити незалежність Тайваню.
- 12 травня військові Тайваню провели перше бойове випробування реактивних систем залпового вогню HIMARS, що стало важливим етапом у посиленні обороноздатності острова на тлі зростаючої загрози з боку Китаю.
- Китай без попередження розпочав масштабні військові навчання навколо Тайваню, назвавши його владу “сепаратистами” і “паразитами”, які підштовхують острів до війни.
- Прокуратура Тайваню вперше висунула звинувачення капітану китайського судна в умисному пошкодженні підводних кабелів біля берегів острова в лютому.
- Радник з національної безпеки Тайваню Джозеф Ву відвідав США для таємних переговорів з представниками адміністрації Дональда Трампа щодо загроз від Китаю.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.