Китай провів військові навчання біля Тайваню, заявивши, що це покарання за «сепаратизм»

Джерело: Reuters

У понеділок, 17 березня, Китай провів військові навчання поблизу Тайваню, заявивши, що це показання за просування президентом Тайваню Лай Чінте “сепаратизму”. Тайвань, своєю чергою, назвав Китай порушником спокою.

Міністерство оборони Тайваню повідомило, що Китай провів “спільні патрулювання бойової готовності”, одне вранці та одне вдень, відправивши 54 військові літаки, зокрема винищувачі J-10 і безпілотники, у райони поблизу острова.

Китайські літаки пролетіли в повітряному просторі на північ, захід, південний захід і схід від Тайваню. Тайванські військово-повітряні та військово-морські сили спостерігали за маневрами.

Тайванське міністерство повідомило, що 42 китайські літаки перетнули серединну лінію Тайванської протоки, яка служить неофіційним буфером між обома сторонами.

Рада у справах материкової частини Тайваню заявила, що Пекін продовжує здійснювати військові загрози острову, посилюючи напруженість у Тайванській протоці та дестабілізуючи регіональний мир і стабільність.

У заяві ради зазначено, що Комуністична партія Китаю є “порушником спокою” в усіх сенсах цього слова. Вона також закликала країни-союзники зупинити військову експансію Китаю.

Тайванські силовики повідомили, що Китай здійснює подібні патрулювання поблизу острова в середньому кожні 7-10 днів.

Минулого тижня Тайвань заявив, що Китай посилив свої кампанії впливу та проникнення на острів, пообіцявши вжити заходів для протидії спробам Пекіна “поглинути” Тайвань.

  • Тайвань звернувся до українських компаній для вивчення їхнього досвіду в умовах повномасштабної війни з Росією, повідомив високопосадовець Тайваню в інтерв’ю Reuters. Острів активізує планування на випадок надзвичайних ситуацій на тлі загострення загрози з боку Китаю, який претендує на Тайвань як свою територію.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.