Китай пригрозив Філіппінам через територіальну суперечку у Південно-Китайському морі
Джерело: AP
Міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив, що КНР продовжуватиме військовий тиск на Філіппіни на тлі суперечки щодо суверенітету в Південно-Китайському морі, до якої можуть залучити сили США, які захищають свого партнера за договором.
У телефонній розмові зі своїм філіппінським колегою Енріке А. Манало Ван І “попередив, що якщо філіппінська сторона неправильно оцінить ситуацію, піде власним шляхом або навіть вступить у змову з недоброзичливими зовнішніми силами, щоб продовжувати створювати проблеми, Китай буде захищати свої права відповідно до закону та рішуче реагувати”.
Заява Ван І прозвучала після того, як Китай мобілізував свою берегову охорону та морську міліцію для блокування місій постачання на Філіппінах для підтримки своїх солдатів і рибалок.
Китай претендує на суверенітет практично над усім Південно-Китайським морем, одним із найважливіших водних шляхів у світі для судноплавства, що суперечить Філіппінам, В’єтнаму, Малайзії, Тайваню та Брунею, які всі зберігають претензії на острови, рифи та підводні ресурси в область.
В особливо різких коментарях Ван І звинуватив Філіппіни в тому, що вони “змінили свою політичну позицію досі, відмовилися від своїх обіцянок, спровокували проблеми на морі та підірвали законні та законні права Китаю”.
“Відзначавши, що двосторонні відносини зараз стоять на роздоріжжі, і їхнє майбутнє ще не вирішено, Ван І сказав, що філіппінська сторона повинна діяти обережно, — повідомляє інформагентство КНР Сіньхуа.
Офіс Манало, своєю чергою, описав розмову як “відвертий обмін”, заявивши, що сторони досягли “чіткого розуміння наших відповідних позицій з низки питань”.
Територіальні суперечки загострилися, оскільки Китай намагається зміцнити свої територіальні претензії всупереч США та їхнім союзникам, Філіппінам, Японії, Південній Кореї та близькому партнеру Тайваню, який Китай вважає самопровінцією та погрожує анексувати військовою силою.
Глава філіппінських збройних сил був зі своїми силами на борту катера постачання, коли він був підірваний з водомети, оточений і наткнувся кораблями китайської берегової охорони на початку цього місяця в спірному Південно-Китайському морі.
Тим часом Китай звинуватив Сполучені Штати у тому, що вони заохочують Філіппіни, свого союзника за договором, провокувати Китай у своїх власних цілях, хоча не надав прямих доказів.
Поряд із використанням водометів, офіційні особи Філіппін заявили, що кораблі берегової охорони Китаю використовували лазер військового класу, який спричинив тимчасову сліпоту філіппінських членів екіпажу та брав участь у небезпечних маневрах блокування та затінення, що спричинило незначні зіткнення.
Вашингтон зобов’язаний захищати Філіппіни від нападу за договором 1951 року. Ця обіцянка посилилася з обранням президента Фердинанда Маркоса-молодшого, який нещодавно заявив, що ситуація в Південно-Китайському морі “стала жахливішою”, оскільки Китай розширює свою присутність.
Китай виявив інтерес до атолів і мілин, які знаходяться все ближче і ближче до узбережжя Філіппін, а найближчий атол знаходиться приблизно у 111 кілометрів, сказав Маркос під час візиту до американського штату Гаваї минулого місяця.
- Згідно зі звітом канадського Центру з безпеки комунікацій, більшість кібернетичних нападів на виборчі системи й процеси у світі здійснили хакери, пов’язані із Росією та Китаєм.
В Ужгороді – пік цвітіння сакур, однієї з головних туристичних родзинок міста. Нині вулиці, площі та сквери, попри пізню весну та примхи природи, вкрилися рожевим квітом, даруючи ужгородцям та гостям міста особливу атмосферу спокою й краси.
Станом на 21 квітня у Балаклійському лісництві в Ізюмському районі рятувальники третю добу намагаються ліквідувати масштабну лісову пожежу.
У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
У Білому домі почали пошук нового очільника Пентагону для заміни Піта Гегсета. Як повідомив американський посадовець на умовах анонімності, рішення пов’язане з черговим скандалом — цього разу через розголошення секретних військових даних.
На тлі стрімкого зростання цін на золото у Шанхай представили перший “банкомат для переробки золота”, що привернуло значний інтерес громадськості, особливо літніх людей, котрі прагнуть заробити на коштовностях, які зберігали роками.