Росія та Китай стоять за більшістю кібератак на вибори у світі – канадська розвідка

Джерело: Центр з безпеки комунікацій

Згідно зі звітом канадського Центру з безпеки комунікацій, більшість кібернетичних нападів на виборчі системи й процеси у світі здійснили хакери, пов’язані із Росією та Китаєм.

“З 2021-го року підтримувані державами кіберзловмисники, пов’язані із Росією та Китаєм, продовжують чинити більшість кіберзловмисної діяльності, направленої проти іноземних виборів”, – йдеться у заяві.

Як повідомляється, російські й китайські хакери намагаються здійснювати DDoS атаки на сайти виборчих органів, отримувати доступ до особистої інформації виборців та шукати вразливості електронних систем голосування.

“Найімовірніше, що протягом наступних двох років Росія та Китай продовжать нести відповідальність за більшість зловмисних кібернетичних дій проти іноземних виборів, зосередившись на державах, які мають для них стратегічне значення”, – наголосили у відомстві.

Окрім того, там підкреслили, що минулого року джерело походження 85% зловмисних кібернетичних дій проти виборів виявити не вдалося.

“Коли ж винуватців вдавалося встановити, то протягом двох з половиною років було доведено активну діяльність проти іноземних виборів лише двома державами: Росією та Китаєм. За нашими оцінками, ймовірно, що кіберзловмисники все частіше використовують техніки приховування і\або віддають свою кібернетичну діяльність на аутсорсинг, щоб завадити ідентифікації або приховати зв’язки із іноземними урядами”, – мовиться у звіті.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.