Росія та Китай стоять за більшістю кібератак на вибори у світі – канадська розвідка
Джерело: Центр з безпеки комунікацій
Згідно зі звітом канадського Центру з безпеки комунікацій, більшість кібернетичних нападів на виборчі системи й процеси у світі здійснили хакери, пов’язані із Росією та Китаєм.
“З 2021-го року підтримувані державами кіберзловмисники, пов’язані із Росією та Китаєм, продовжують чинити більшість кіберзловмисної діяльності, направленої проти іноземних виборів”, – йдеться у заяві.
Як повідомляється, російські й китайські хакери намагаються здійснювати DDoS атаки на сайти виборчих органів, отримувати доступ до особистої інформації виборців та шукати вразливості електронних систем голосування.
“Найімовірніше, що протягом наступних двох років Росія та Китай продовжать нести відповідальність за більшість зловмисних кібернетичних дій проти іноземних виборів, зосередившись на державах, які мають для них стратегічне значення”, – наголосили у відомстві.
Окрім того, там підкреслили, що минулого року джерело походження 85% зловмисних кібернетичних дій проти виборів виявити не вдалося.
“Коли ж винуватців вдавалося встановити, то протягом двох з половиною років було доведено активну діяльність проти іноземних виборів лише двома державами: Росією та Китаєм. За нашими оцінками, ймовірно, що кіберзловмисники все частіше використовують техніки приховування і\або віддають свою кібернетичну діяльність на аутсорсинг, щоб завадити ідентифікації або приховати зв’язки із іноземними урядами”, – мовиться у звіті.
- Команда ЄС із реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі попередила про плани російської хакерської групи “Fancy Bear”, яка націлилась на європейські уряди.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.