Російські хакери становлять високий рівень загрози для країн ЄС – Politico
Джерело: Politico
Команда ЄС із реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі попередила про плани російської хакерської групи “Fancy Bear”, яка націлилась на європейські уряди.
Як розповіли в агентстві, щонайменше сім європейських урядів стали жертвами кампаній фішингу, які передбачають використання спеціально розроблених приманок для атак на конкретні цілі, спонукаючи до завантаження шкідливого програмного забезпечення або надання доступу до цифрових систем.
“За нашими оцінками, рівень загрози, яку ця діяльність становить для установ ЄС, досить високий”, – йдеться у повідомленні Групи реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі ЄС (CERT-EU).
Зокрема групу “Fancy Bear” пов’язують із російськими спецслужбами. На думку високопосадовців США, саме ця кібергрупа стояла за хакерськими атаками на Національний комітет Демократичної партії у 2016 році, що допомогло Дональду Трампу отримати перемогу на виборах. Окрім того, у 2015 році група здійснила кібератаку на німецький Бундестаг.
“Fancy Bear використовує різноманітні документи-приманки для жертв, включаючи протоколи засідань підкомітету Європейського парламенту та доповідь спеціального комітету Організації Об’єднаних Націй”, – йдеться у повідомленні.
Примітно, що попередження пролунало на тлі зростання занепокоєння, що європейські вибори наступного року стануть мішенню хакерських груп, зокрема, з таких країн, як Росія і Китай.
За словами співрозмовників видання, пов’язані з РФ хакерські угруповання роками дошкуляють європейським країнам кібератаками, кібершпигунством і дезінформаційними кампаніями, що, на думку Європейського Союзу, є спробами підірвати внутрішню політику і дипломатичну позицію.
Сама ж “Fancy Bear” діє вже щонайменше 15 років та спеціалізується на проникненні в урядові та критично важливі промислові організації на Заході і використанні отриманої інформації для підриву політики.
Зазначається, що команда CERT-EU підтримує всі інституції ЄС в оперативному реагуванні на кібератаки та співпрацює з національними кіберагентствами та організаціями для обміну розвідданими та захисту від атак.
Своєю чергою, речник Єврокомісії Йоханнес Барке відмовився коментувати нове попередження, але запевнив, що ЄС “усвідомлює зростання кількості зловмисних кібератак у глобальному масштабі”.
“Регулярний обмін інформацією має першорядне значення для того, щоб всі ключові гравці в ЄС були в курсі можливих загроз і отримували, де це можливо, нові знання для оцінки та пом’якшення кіберризиків”, – зауважив він.
- Російські хакерські групи об’єдналися з бойовиками палестинського ісламського угрупування ХАМАС, щоб атакувати ізраїльські урядові сайти та ЗМІ. Зокрема, вони змогли зламати додаток для сповіщення про повітряну тривогу, де розмістили повідомлення “ядерна бомба наближається”.
Інавгураційний комітет новообраного президента США Дональда Трампа з моменту перемоги на виборах у листопаді 2024 року зібрав понад $150 мільйонів.
Імпорт сирої нафти до Китаю з Росії досяг рекордного рівня у 2024 році зі зростанням на 1% порівняно з 2023 роком. Обсяги постачання з Росії, включно з трубопровідним і морським транспортом, становили 108,5 мільйона тонн, що еквівалентно 2,17 мільйона барелів на добу.
Міністерство внутрішніх справ Латвії запропонувало зміни до закону про національну безпеку, які передбачають заборону громадянам Росії та Білорусі обіймати посади у сферах управління критичною інфраструктурою. Поправки також стосуються інфраструктури, що має особливе значення на європейському рівні.
На честь інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, яка відбудеться вже сьогодні, 20 січня, журнал Time оприлюднив обкладинку випуску, на якій новий американський лідер зайняв президентське крісло.
На інавгурацію обраного президента США Дональда Трампа 20 січня запрошено найбагатших людей світу, політиків, керівників великих компаній та низку знаменитостей.