Російські хакери об’єднались із ХАМАС для атак на ізраїльські сайти – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Російські хакерські групи об’єдналися з бойовиками палестинського ісламського угрупування ХАМАС, щоб атакувати ізраїльські урядові сайти та ЗМІ. Зокрема, вони змогли зламати додаток для сповіщення про повітряну тривогу, де розмістили повідомлення “ядерна бомба наближається”.

Так, група Killnet, до якої входять російські хакери, оголосила, що буде завдавати DDoS-атак на всі ізраїльські урядові системи. Кіберзлочинці поклали відповідальність за війну на Ізраїль і звинуватили країну “у підтримці України та НАТО”.

Своєю чергою, Anonymous Sudan, яку також пов’язують з Росією, заявила про підтримку “палестинського опору” і взяла на себе відповідальність за атаки на сайт Jerusalem Post. За словами журналістів видання, вони стали “мішенню численних кібератак”, проте змогли відновити роботу сайту.

“Російські хакери активно підтримують терористів. Це все посилає нам сигнал про те, що Росія знаходиться на боці ХАМАСу і виступає проти Ізраїлю”, – прокоментував експерт із кібербезпеки Маттіас Волен.

Як розповіли у виданні, десятки інших хакерів атакують ізраїльську інфраструктуру, націлюючись на сайти, пов’язані з електростанціями і системами попередження про ракетні удари.

Зокрема хакерська група AnonGhost скористалася вразливістю мобільного застосунку для оповіщення ізраїльтян про ракетні загрози. Так, кіберзлочинці вставили туди свастику, а також фальшиві повідомлення з висловами, такими як “смерть Ізраїлю” та “ядерна бомба наближається”. Після цього додаток, який завантажили понад мільйон разів, видалили з Google Play Store.

Водночас проізраїльські угруповання проводять свої власні кібератаки, націлені на палестинські організації. Одна з груп, відома як Indian Cyber Force, заявила, що вивела з ладу сайт Палестинського національного банку і сайт ХАМАСу.

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) розпочала другий день своїх військових навчань навколо Тайваню. Сьогодні НВАК відпрацьовує операції з “захоплення влади”, що, за даними Китаю, є “покаранням за сепаратистські дії Тайваню після інавгурації президента острова”.

У Великій Британії арештували 64-річного місцевого мешканця, якого підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами.

За повідомленням ЗМІ президент США Джо Байден, наймовірніше, пропустить український Саміт миру у Швейцарії через свою передвиборчу кампанію.