Китай став головним торговим партнером Казахстану замість Росії – ЗМІ

Джерело:  Inbusiness

Китай посів місце головного торгового партнера Казахстану замість Росії. І, як зазначають аналітики, позиція Китаю буде тільки зміцнюватися.

“Основним торговим партнером для Казахстану десятиліттями була РФ. Однак російсько-українська війна, санкції та нові геополітичні реалії зламали цей баланс. До початку червня цього року частка Китаю у зовнішній торгівлі Казахстану досягла 19,2%, вперше обійшовши показники казахстансько-російської торгівлі. Частка Росії в зовнішньоторговельних операціях з Казахстаном склала 18,8%”, – йдеться в повідомленні.

Як пояснили у виданні, зростання торгівлі Казахстану з Китаєм почалося в минулому році. Якщо РФ приросла за цей період у зовнішньоторговельних операціях на $1,5 млрд, то КНР – на $6,2 млрд.

Водночас з січня по травень цього року торговий оборот Казахстану з КНР склав $10,7 млрд. Для порівняння, за аналогічний період минулого року обсяг взаємної торгівлі становив $8,8 млрд.

“Аналіз показує, що Китай вийшов на перше місце за рахунок зростання експорту. Піднебесна поставляє в Казахстан техніку (смартфони/ноутбуки), одяг і автозапчастини. Майже $11 млрд – не межа, очікується позитивна динаміка у взаємній торгівлі завдяки підписанню Угоди про безвізовий режим між двома країнами”, – зазначає інформагентство.

Аналітики наголосили, що тенденція буде наростати через модернізацію, розширення і будівництво прикордонної транспортної залізничної та наземної інфраструктури між Казахстаном і Китаєм. Обсяг вантажоперевезень між країнами вже зростає майже на 50% у фізичному вираженні.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.

Джерело: NHK Громадянка Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення спалаху коронавірусу в місті…

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

У Харківській області затримано інформатора російського ГРУ, який передавав ворогу дані щодо оборони Вовчанська.