Китай став головним торговим партнером Казахстану замість Росії – ЗМІ

Джерело:  Inbusiness

Китай посів місце головного торгового партнера Казахстану замість Росії. І, як зазначають аналітики, позиція Китаю буде тільки зміцнюватися.

“Основним торговим партнером для Казахстану десятиліттями була РФ. Однак російсько-українська війна, санкції та нові геополітичні реалії зламали цей баланс. До початку червня цього року частка Китаю у зовнішній торгівлі Казахстану досягла 19,2%, вперше обійшовши показники казахстансько-російської торгівлі. Частка Росії в зовнішньоторговельних операціях з Казахстаном склала 18,8%”, – йдеться в повідомленні.

Як пояснили у виданні, зростання торгівлі Казахстану з Китаєм почалося в минулому році. Якщо РФ приросла за цей період у зовнішньоторговельних операціях на $1,5 млрд, то КНР – на $6,2 млрд.

Водночас з січня по травень цього року торговий оборот Казахстану з КНР склав $10,7 млрд. Для порівняння, за аналогічний період минулого року обсяг взаємної торгівлі становив $8,8 млрд.

“Аналіз показує, що Китай вийшов на перше місце за рахунок зростання експорту. Піднебесна поставляє в Казахстан техніку (смартфони/ноутбуки), одяг і автозапчастини. Майже $11 млрд – не межа, очікується позитивна динаміка у взаємній торгівлі завдяки підписанню Угоди про безвізовий режим між двома країнами”, – зазначає інформагентство.

Аналітики наголосили, що тенденція буде наростати через модернізацію, розширення і будівництво прикордонної транспортної залізничної та наземної інфраструктури між Казахстаном і Китаєм. Обсяг вантажоперевезень між країнами вже зростає майже на 50% у фізичному вираженні.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.